Naši mladí hasiči


Krajské kolo dorostu 15.6.2019

SDH Slatina nad Zdobnicí dlouhodobě pracuje s mládeží. Děti mohou závodit do dovršení 15 let. Potom většinou skončí, nebo jsou dál členy, ale neúčastní se žádných soutěží.
Loni na podzim se nám podařilo z končících chlapců, při doplnění chlapci z Rokytnice v O.H., sestavit družstvo dorostenců. Pětičlenné družstvo se zúčastnilo Závodu požárnické všestrannosti. Protože byli ve své kategorii jediní, automaticky měli zajištěn postup do krajského kola.
Na jarní soutěž je potřeba alespoň 7 závodníků . Našich 5 chlapců doplnili závodníci z Rokytnice v O.H., Kvasin a Olešnice u Rychnova. Přípravy družstva se ujal Jakub Zimmer z Rokytnice.
Okresní kolo dorostu v požárním sportu se konalo 1.6. 2019 ve Vrbici. Chlapci splnili všechny disciplíny a postoupili do krajského kola.
To se konalo 15.6. v Trutnově.
Na požárním útoku byli naši chlapci 2., štafeta 4x100 m skončila na 4. místě, závod jednotlivců na 100m překážek 2.místo a test z požární ochrany 3. místo. Celkově získali 11 bodů, což je vyneslo na krásné 2. místo v celkovém pořadí.
Největší podíl na tomto výsledku má Kuba Zimmer, který s chlapci trénoval jak v Rokytnici a Slatině, tak s nimi jezdil i na dráhu do Kvasin. Přípravě věnoval mnoho času a energie. Patří mu za to veliký dík a uznání.

Za Slatinu se zúčastnili : Aleš Vladyka , Štěpán Syrovátka , Honza Aulich , Táda Vodák a Michal Macháček.

Božena Krsková

Příloha: fotogalerie


Plamen

Ve dnech 24.-26.5.2019 se konalo závěrečné kolo celostátní hry mladých hasičů Plamen.
Po závodu požárnické všestrannosti, konaném v říjnu v Lukavici, se jarní závody uskutečnily v Pohoří. Počasí minulých dní neslibovalo nic dobrého, ale ve čtvrtek přestalo pršet a po celý víkend bylo krásně slunečno.
Sjelo se zde 18 družstev mladších a 26 družstev starších. V ZPV jsme obsadili pěkné 12. místo. Bylo nám však jasné, že si toto umístění neudržíme.
Na jaře se do kroužku přihlásily 4 děti. Takže úplní nováčci. A z 10 dětí by jich 6 mohlo závodit v kategorii mladších. Ale podle pravidel není možné doplnit mladší kategorii staršími dětmi. Navíc tréningové možnosti máme velice omezené. Takže 18. místo z 26 družstev nepovažujeme za neúspěch.
S dětmi mi pomáhali Štěpán Syrovátka, Tadeáš Vodák a Petr Hájek.

Závodů se zúčastnili : Alička a Nelynka Hájkovy, Honza, Lukáš a Vašík Aulichovi, Lukáš a Mareček Fajglovi, Ivanka Jelínková, Kristínka Bednářová a Aleš Vladyka. Protože Aleš a Honza dovrší 15 let, musí přestoupit do dorostu a my budeme potřebovat další dvě děti.
Myslím si, že děti vytvořily dobrý kolektiv .

Božena Krsková


Šajtava 2019

Letos jarní prázdniny vyšly pro nás až na poslední termín, kdy již jaro klepe na dveře.
Skoro jarní počasí posledních dní nedávalo moc nadějí na sníh. Opak byl pravdou, na Šajtavě sněhu téměř metr, v sobotu sice trochu pršelo, ale do rána se déšť změnil na sněžení. A chumelilo i přes celý týden, napadlo asi 40 cm nového sněhu.
Děti se dosyta vyřádily na lyžích snowboardech, pekáčích i při stavění bunkrů a koulovačce.
Došlo i na procházky v blízkém okolí, na hry venku i na chalupě.
Tradičně výborná kuchyně přispěla ke spokojenosti všech.
Jen je škoda, že se tábora účastní stále méně dětí. Letos to bylo celkem 25 dětí a 5 dospělých. Je to škoda, organizace tábora dá dost práce a starostí. Na táboře byly děti z Doudleb, Slatiny a Rybné.
Ze Slatiny se zúčastnili :
Milan Pulkrábek, Aleš Vladyka a Táda Vodák.
Aleš a Táda působili jako instruktoři a vydatně vedoucím pomáhali.
Příští rok máme prázdniny jako první a tak doufáme, že dětí bude víc.

Božena Krsková

Příloha: fotogalerie


Závody požární všestranosti

Zahajovací závod celostátní hry mladých hasičů se konal dne 6.10.2018 v Lukavici.
Na start se postavilo 23 družstev v kategorii mladší a 31 družstev v kategorii starší. Mimo to se závodu zúčastnilo 19 dorostenců a dorostenek v kategorii jednotlivců a 5 družstev dorostu.
Závod probíhal za velmi pěkného slunečného počasí.
Slatina momentálně bohužel nemá dostatek závodníků, protože 3 děti odrostly a závodily za dorost. V kategorii starších dětí máme 4 děti, které tam věkově patří a dvě malé, které by měly závodit za mladší. Protože na Závodu požárnické všestrannosti startují pětičlenné hlídky , museli jsme na start postavit i toho nejmladšího závodníka.
V minulých letech jsme dosahovali vcelku pěkných výsledků, ale v této sestavě jsme byli smířeni s výrazně horším umístěním. Proto nás mile překvapilo pěkné 12. místo z 31 kolektivů.
Dále jsme postavili družstvo dorostenců a dorostenek společně s dorostenci z Rokytnice v OH . Chlapci byli ve své kategorii jediní a děvčata obsadila 3 místo.

Teď po závodech chystáme pro děti oblíbený bowling , plánujeme výlet , na jarní prázdniny již tradiční zimní tábor. Dále se , pokud počasí dovolí , budeme věnovat přípravě na jarní soutěže.
Hlavním úkolem je získat nové děti , protože za současné situace bychom se příštího ročníku hry Plamen nemohli zúčastnit.

Soutěže se zúčastnili : Aleš Vladyka , Lukáš Fajgl, Honza , Lukáš a Vašík Aulichovi. Za dorost ještě Veronika Ferbasová a Štěpán Syrovátka. Na přípravě dětí mi vydatně pomáhali Dan Šeda a David Lebruška.

Božena Krsková

Příloha: fotogalerie


Memoriál Standy Krska 27.9. 2018


Ve čtvrtek 27.9. 2018 se u hasičské zbrojnice konal 12. ročník tradičního memoriálu Standy Krska.
Akce se zúčastnili žáci druhého stupně základní školy ve Slatině nad Zdobnicí a děti z mateřské školky.
Po branném běhu jsme si letos pro děti připravili názornou ukázku, jak hasit a nehasit jedlé tuky v domácnosti.

Příloha: Fotogalerie
Příloha: Video

Plamen

Jako každoročně se konalo okresní kolo celostátní hry mladých hasičů " Plamen ". Tentokrát v Přepychách ve dnech 25.5 -27.5.2018. Startovalo 20 družstev v kategorii mladších a 21 v kategorii starších.
SDH Slatina startovala v kategorii starších, i když v družstvu máme i několik mladších. Loni začali chodit do kroužku Alička Hájková, která chodí do druhé třídy a Vašík Aulich, prvňák. Z podzimního kola jsme měli 6 bodů, za umístění na 6 místě v Závodu požárnické všestrannosti.
V jarní soutěži se nám vedlo střídavě, požární útok jsme nezvládli a po dvou neúspěšných pokusech jsme byli zařazeni na konec startovního pole na 21. místo.
Nejlépe se dařilo štafetě 4x60 m, která vybojovala 5.místo. Ve štafetě požárních dvojic jsme skončili na 8. místě.
V disciplínách CTIF se projevila nesourodost našeho kolektivu, protože nastupuje všech 9 členů. V požárním útoku CTIF jsme skončili na 14. místě a ve štafetě CTIF jsme byli 16. Celkové umístění na 12. místě, to je stejně jako loni nás docela překvapilo, protože vzhledem k neplatným pokusům v požárním útoku jsme očekávali umístění daleko horší.
Vzhledem k tomu, že nám končí 3 závodníci, protože již dosáhli věk 15 let, který je rozhodující pro účast na této soutěži, musíme se pokusit získat nové členy.
Doufám , že se nám to podaří , protože by bylo škoda kroužek ukončit.
Za léta fungování kroužku zůstalo hasičině věrných mnoho současných členů SDH.
Soutěže se zúčastnili : Alička Hájková, Vašík, Honza a Lukáš Aulichovi, Michaela a Lukáš Fajglovi, Aleš Vladyka, Štěpán Syrovátka a Veronika Ferbasová. Vedoucí David a Jakub Lebruškovi, Romana Dušková a Božena Krsková.

Zapsala Božena Krsková

Příloha: fotogalerie


Šajtava 3-10.3.2018

JIž tradičně jsme o jarních prázdninách vyrazili na týden na Šajtavu.
Tentokrát v trochu menším počtu ,32 dětí a 7 dospělých. Počasí posledních týdnů slibovalo zimu jak má být, i když prázdniny vycházejí na začátek března,
kdy většinou již sněhové podmínky nebývají nijak příznivé. Na Šajtavě bylo sněhu ještě dost, takže se děti vyřádily na lyžích, snowboardech, pekáčích i saních. Navíc v úterý ještě připadlo asi 20 cm sněhu, tak došlo i na sněhuláky, bunkry a koulovačku.
Když k tomu připočtu výbornou kuchyni paní Věrky, nic nám nechybělo. Děti kromě dovádění na sněhu hrály různé hry jak venku, tak i v chatě.
Myslíme, že se nikdo nenudil. Ve středu tradičně nelyžovali, uskutečnilo se hledání pokladu, a jiné hry. Musím s radostí konstatovat, že tentokrát jsme neměli žádný úraz, řešili jsme jen drobné nachlazení.
Děti prožily týden v krásném prostředí, téměř bez telefonů, tabletů a televize, v kolektivu kamarádů. Myslíme, že kolektiv se stmelil, starší pomáhali menším, i vedoucím. Hlavně čtyřka našich kluků Táda, Michalové a Aleš se ukázali jako dobrá parta. Za to jim patří pochvala i poděkování. Pomáhali při výuce na lyžích i snowboardu. A i paní majitelka Iveta Šedová nás chválila, jaké máme hodné děti.
Musíme poděkovat SDH Doudleby že, i přes různé potíže s táborem spojené, tuto akci pořádají.
Doufáme že tato spolupráce bude i nadále pokračovat k oboustranné spokojenosti.
Za Slatinu se zúčastnili : Aleš Vladyka, Tadeáš Vodák, Michal Macháček, Michal Roleček, Iva Rolečková, Markéta Stará a Milan Pulkrábek.
Vedoucí Božena Krsková.
Nyní nás čeká nácvik na jarní kolo hry Plamen.

Příloha: fotogalerie

Hra Plamen

Dne 7.10.2017 se konal v Olešnici v OH zahajovací závod celostátní hry mladých hasičů Plamen.
Slatina přihlásila do soutěže pouze jednu hlídku v kategorii starší, protože momentálně máme dětí 7 a několik nováčků, kteří začali do kroužku chodit teprve po prázdninách.
Tak to zbylo na ostřílených závodnících Veronice Ferbasové, Káje Hovorkové, Aleši Vladykovi, Štěpánovi Syrovátkovi a Honzovi Aulichovi. Náhradník Lukáš Fajgl. Míša Fajglová týden před závody onemocněla a tak musela zůstat doma.
Jako vedoucí s dětmi jela Klára Grulichová ( Jakubcová ). Počasí předchozích dní nevěstilo nic dobrého, byla zima a každou chvíli pršelo. V místě konání bylo celý den 9 stupňů a časté přeháňky.
Celkem nastoupilo 34 hlídek z 28 kolektivů v kategorii starší a 36 hlídek ze 23 kolektivů mladší. Závod se konal na sjezdovce ski areálu Hartman v Olešnici v OH. Trať byla náročná, místy rozbahněná, klouzalo to. Ale to nemohlo odradit závodníky od snahy docílit co nejlepších výsledků. Ze startu bylo vidět na stanoviště střelby, takže jsme mohli sledovat, jak naši borci stříleli. Po odstřílení zbyly nesestřelené pouze 3 špalíčky, což se ukázalo jako nejlepší výsledek ze všech družstev.
I na ostatních stanovištích se naši snažili a vedle 3 trestných minut za střelbu dostali jen 5 za topografii. Nevešli se do tolerance v měření azimutu.Celkem jsme nasbírali jen 8 trestných minut. Spolu se závodníky z Ledců, kteří se umístili na 2. místě, jsme měli nejmenší počet trestných minut. Škoda zaváhání na trati, kdy naši borci běželi chvíli jinudy, potom se vraceli a to zdržení je připravilo o cenný čas, zřejmě i o vítězství. Výsledná ztráta na první družstvo z Houdkovic byla 4,43 min. Tato chyba nás odsunula na 6. místo. Velký dík patří bývalým členům kolektivu a to Jakubovi a Davidovi Lebruškovým, Dandovi Šedovi, Tádovi Vodákovi a Romaně Duškové, kteří vydatně pomáhali s nácvikem.
Doufám, že tato spolupráce bude i nadále pokračovat.
Před týdnem mě oslovil vedoucí mládeže SDH Rokytnice v OH Jakub Zimmer s prosbou zapůjčení 2 kluků a 2 dívek do závodu v kategorii dorostu. Nakonec za Rokytnici nastoupili Verča Ferbasová a Kája Hovorková a za kluky Štěpán Syrovátka a Aleš Vladyka. Děvčata byla první před dorostenkami z Kvasin a chlapci druzí za dorostenci z Bystrého v OH. Byla to pro ně dobrá zkušenost, kterou jistě v dalších letech využijí.
Příští rok již nebude moci za mládež závodit hned několik našich členů, proto se pokusíme utvořit družstvo dorostu sami, nebo ve spolupráci s jiným sborem.
Zároveň budeme řešit nábor dětí do družstva mládeže.

Božena Krsková


Memoriál Standy Krska 29.9.2017


Příloha: fotogalerie


Jarní prázdniny mladých hasičů.


Již po 14. se konal o jarních prázdninách tábor mladých hasičů.
Letošní zima slibovala výborné sněhové podmínky, ale týden před odjezdem začalo pršet a přišla obleva, a tak to vypadalo, že to dopadne jako loni, kdy sníh nebyl téměř žádný.Ale i když dole sníh roztál, na Šajtavě ho zbylo ještě dost. Sice to nebyl žádný prašan, ale dětem to nevadilo, jezdily každý den, dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne. Kdo nelyžoval, nebo nejezdil na snowboardu, pekáčoval, nebo si děti stavěly bunkry nebo hloubily zákopy.
Den začínal rozcvičkou, potom na snídani, poklidit pokoje a hajdy ven. Po obědě chvíle poledního klidu, a potom zase na sníh.
Ve středu, která je již trdičně odpočinkovým dnem, jsme dopoledne hráli hry na sněhu a odpoledne jseme šli na malý výlet na nedaleký Kamenec.
Také jsme měli karneval na sněhu a dvakrát diskotéku.
Myslím, že by se nenašel nikdo, komu by se na táboře nelíbilo. Shodli jsme se na tom, že ten týden moc rychle uběhl.
Celkem se tábora zúčastnilo 39 dětí a 9 dospělých.
Za Slatinu to byli Aleš Vladyka, Tadeáš vodák, Michaela Fajglová, Michalové Macháček a Roleček a Milánek Pulkrábek .
Vedoucí Klára Jakubcová a Božena Krsková.

Božena Krsková

Příloha: fotogalerie


Výlet mladých hasičů


Prázdniny skončily a startuje další ročník celostátní hry mladých hasičů "Plamen".
Neodmyslitelnou součástí je kromě hasičských disciplín také celoroční činnost. Mezi to patří také výlety a vycházky.
Spojili jsme se s mladými hasiči z Doudleb a Kostelecké Lhoty, a uspořádali jsme výlet do Mílovic do Mirákula.
Tento zábavní park se rozkládá na 10 ha bývalého vojenského prostoru.
Pro děti je zde spousta všelijakých atrakcí. Trampolíny, prolézačky, houpačky, hrady, kolotoče, lanové dráhy, podzemní i nadzemní bludiště, pískoviště, vodní atrakce, tobogány, naučné zahrady, minizoo, lesní stezka.
Také se můžete projet v BVP nebo vláčku, který jezdí na tankodrom a zpět.
Na prozkoumání a vyzkoušení všech atrakcí by bylo potřeba mnohem více času, než jsme měli. Každý si vyzkoušel, co ho zajímalo a na co si troufl.
I počasí bylo nádherné, sluníčko svítilo a bylo teplo. Tak ani trochu vody ve vodním světě nevadilo.
Unavení a plní zážitků jsme se vrátili domů. Myslím, že se výlet všem dětem líbil.
A ted se o schůzkách pustíme do nácviku disciplín na podzimní závod požárnické všestrannosti, který se bude konat 8.října v Česticích.

Výletu se zůčastnili:
Aleš Vladyka, Honza a Lukáš Aulichovi, Lukáš a Míša Fajglovi, Verča Ferbasová, Táda Vodák a Milánek Pulkrábek. Vedoucí Klára Jakubcová a Božena Krsková.

Příloha: fotogalerie


Příprava na ZPV

Již po dva roky připravujeme pro mladé hasiče soustředění na přípravu Závodu požárnické všestrannosti.
Letos k našim a doudlebským přibyli i mladí hasiči z Kostelecké Lhoty.
V pátek navečer jsme se sjeli u hasičské zbrojnice. Nejprve si zahráli hru. Vydali se po Slatině s jednou sirkou a měli za úkol vyměnit ji za něco jiného. Nakonec se vrátili s plyšovým pejskem a několika drobnostmi.
Potom si připravili ležení v klubovně a pod pergolou se již opékalo maso. Po večeři si zazpívali při kytaře několik písniček a vydali se ve dvou skupinách na noční procházku. Po návratu se šlo spát. Budíček byl ráno po sedmé. Posnídali jsme rohlík s marmeládou a čaj.
Před devátou ještě přijeli kamarádi z Rybné n. Zd. Vedoucí vytyčili a připravili trať a závod mohl začít. Celkem se sešla tři družstva mladších , tři družstva starších a jedno ze zbytku dětí . Celkem 34 dětí.
Po skončení závodu si zahráli ještě stopovanou. Po návratu bylo vyhlášení výsledků, odměnění družstev a oběd. Polévka a buřtguláš asi chutnal všem, protože zbytky nebyly žádné.
Po jedné hodině jsme se rozjeli domů.
Doufám , že se brzy sejdeme při nějaké podobné akci.

Zapsala Božena Krsková

Příloha: fotogalerie


Memoriál Standy Krska 30.9.2016

Již po desáté s toho podruhé u hasičské zbrojnice proběhl pro druhý stupeň základní školy běh, dlouhý tři kilometry s plněním úkolů na pěti stanovištích...


Příloha: fotogalerie
Příloha: video
Plamen Jílovice

Dne 11. 6. 2016 se v Jílovicích konala pohárová soutěž mládeže , která se započítává do Ligy hasičské mládeže.
Nikdy jsme se takovéto soutěže nezúčastnili, ale po záplavách v Jílovicích jsme cítili potřebu tento sbor podpořit a přihlásili jsme se.
Naše družstvo bylo oslabeno o strojníka Štěpána Syrovátku a tak jme museli improvizovat. Asi i proto se dětem požární útok moc nepovedl.
Ale tady nešlo ani tak o umístění, ale o účast.

Výsledky:
Požární útok - 58,79
Štafeta 4x60 - 1.07,85

Celkově jsme sice obsadili až 16. místo , ale i tak bych chtěla poděkovat Kláře Jakubcové a Luboši Netíkovi, že s dětmi do Jílovic jeli.
Třeba se to dětem zalíbí a staneme se pravidelnými účastníky soutěží Ligy hasičské mládeže.
Závodů se zúčastnili: Tadeáš Vodák, Aleš Vladyka , Lukáš a Honza Aulichovi, Míša a Lukáš Fajglovi a Verča Ferbasová.

Zapsala Krsková

Plamen Jílovice

Jak jste byli již informováni, došlo v sobotu 28.5.2016 v Jílovicích k průtrži mračen a následné povodni.
Proto byla soutěž vyhodnocena pouze z disciplín, které byly dokončeny. Jednalo se o požární útok a štafetu 4 x 60 m . Do celkového hodnocení se počítá i podzimní Závod požárnické všestrannosti a celoroční činnost. Ta sestává ze 4 okruhů.
Jsou zde tábory, výlety, sportovní a kulturní akce. Dále splnění Odborek , sběr papíru, brigády, soutěže a ukázky činnosti pro ostatní.
Naši mladí hasiči navázali spolupráci s SDH Doudleby.
Na podzim byli doudlebští u nás a trénovali jsme na ZPV. Na jaře jsme byli my na tréninku útoku CTIF v Doudlebách. Po dva roky jsme společně uspořádali ukončení sezóny s přenocováním v Doudlebách.
Protože jsme v Jílovicích přišli o stany, letos si uděláme ukončení sezóny jinak.
Výsledky:
ZPV-4 místo - 45:22,00
Požární útok - 9.místo - 37,39
Štafeta 4x60 - 7.místo - 56,81
Celoroční činnost - 0 trestných bodů
Celkově jsme obsadili velmi pěkné 6 místo s 20 body.

Závodů se zúčastnili :
Aleš Vladyka, Tadeáš Vodák, Honza Aulich, Lukáš Aulich, Štěpán Syrovátka, Jakub Didkovský, Lukáš Fajgl, Michaela Fajglová, Veronika Ferbasová a Adéla Štajnerová.
Z dospělých Klára Jakubcová, Luboš Netík, Jaroslav Syrovátka, Luboš Mihulka , Jakub Lebruška a Božena Krsková.
Doufám, že se již děti vzpamatovaly, a že se se stejným elánem začneme připravovat na příští ročník hry.

Zapsala Krsková


Zimní tábor Šajtava 13-20.2 2016


Již tradičně jsme na jarní prázdniny připravili zimní tábor hasičů. Nově pod vedením Kláry Jakubcové, která si udělala zkoušky na hlavního vedoucího.
I přes nepříznivé počasí posledních dní jsme doufali, že na Šajtavě nějaký sníh zbude. Po příjezdu jsme zjostili, že sníh téměř všechen roztál, vlek nejezdil a předpovědi taky moc důvodu k radosti nedávaly. Musel nastoupi náhradní program, kterého měli vedoucí připraveno dost.
V neděli odpoledne jsme se vydali na procházku, ze které se vyklubal tříhodinový výlet. V rozbředlém sněhu se šlo docela špatně, hlavně těm menším dětem. O to více chutnala večeře. Druhý den jsme vzali jen ty větší děti a šli jsme přes Podolí na zámeček Pádolí, kde jsme se posilnili a pokračovali na chatu.
Oba výlety byly zhruba 10 km dlouhé. Naštěstí trochu přimrzlo, takže jsme mohli na zbytku sněhu vedle sjezdovky zkusit lyže a sowboardy, sice se muselo šlapat nahoru pěšky, ale ani to děti neodradilo. Ty menší bohatě využívali pekáče a sáňky.
V čase stráveném na chalupě jsme hráli různé hry, dvakrát jsme měli diskotéku, takže se děti nenudily.
I přes to, že podmínky nebyly nijak dobré, dětem se domů nechtělo, klidně by na horách ještě týden vydržely.
Celkem se tábora zůčastnilo 32 dětí a 8 dospělých z Doudleb, Rybné, Slatiny a Čestic. Ze Slatiny se tábora zůčastnili Tadeáš Vodák, Aleš Vladyka, Jakub Didkovský, Lukáš Aulich, mimo to bývalí hasiči Michal Macháček a Michal Roleček a nakonec ještě Milánek Pulkrábek. Z dospělých Klára Jakubcová, Luboš Netík, Božena Krsková a Josef Ulrich.
Musíme jen doufat, že příští rok budou sněhové podmínky lepší, i když prázdniny bodou již téměř v březnu. Ale na hory pojedeme stejně.

Příloha: fotogalerie


Závod požárnické všestrannosti ve Slatin n. Zd.


V sobotu 24. října se dostavily do Slatiny kolektivy mladých hasičů a dorostu, aby závodem hasičské všestrannosti, zahájily nový ročník hry Plamen. Původně stanovený termín konání na jaře stanovil výkonný výbor okresního sdružení na 10. říjen, ale měsíc před tímto datem se vedoucí kolektivů mladých hasičů dohodli na posunu pořádání závodu na 24. říjen. Tato změna vyvolala obavy, že v tuto dobu bývá špatné počasí. Nakonec to dopadlo tak, že tak příznivé počasí nebylo ani v předchozích dvou sobotách. Závodníky umítalo slunečné počasí a během dopoledne stoupla teplota k 15 oC a po celý den panovalo bezvětří.
Tato masová akce se odehrála u zbrojnice již počtvrté, ale naši soutěžící se v domácím prostředí nikdy moc nevytáhli.
Poprvé 10. října 1987 slatinští mladí skončili na 10. pozici z 12 startujících. O trochu lepší to bylo 24. října 1998, to si domácí odnesli 9. místo z 15 startujících kolektivů. Největší propadák jsme zaznamenali 11. října 2008, kdy naši mladí hasiči skončili na 17. místě z 24 startujících. To, že je o činnost kolektivů mladých hasičů čím dál větší zájem, dokazuje nárůst zapojených sborů. Jestli zde před sedmi roky soutěžilo 305 dětí z 39 mužstev, letos se ve Slatině postavilo na start 375 soutěžících z 52 kolektivů. Jednalo se beze sporu největší akci na počet účastníků, kterou kdo v posledních létech v obci uspořádal. Nutno dodat že soutěžící doplňují doprovody, rozhodčí, pořadatelé a diváci. Zmíněné číslo doplnilo 38 dorostenců, kteří se dostavili odpoledne. Když to všechno shrneme, počet přítomných dosáhl téměř 500.
Stačil pohled na rojení dětí kolem zbrojnice a snad stovka zaparkovaných aut na louce u silnice. Těžký úkol stál před členy slatinského sboru, kteří technicky zabezpečovali průběh závodu a museli nasytit a napojit všechny přítomné.
Vlastní závod začal kolem deváté hodiny startem kategorie mladších. Postupně v tříminutových intervalech vyběhlo 39 pětičlenných hlídek z 25 družstev. Závod není jen pouhým během podzimně zbarvenou přírodou, ale soutěžící musí prokázat značné znalosti a dovednosti. Na trase je rozmístěno 6 kontrolních stanovišť, na kterých hasičskou omladinu čeká střelba ze vzduchovky, uzlování, topografie, ručkování na laně, základy požární ochrany a první pomoci. To se podařilo nejlépe mladým z Ledců, když za sebou nechali soupeře z Křovic a Jílovic.
V kategorii starších, kde se představil i domácí kolektiv, vyběhlo 36 hlídek z 27 sborů. Zde se nejlépe dařilo soutěžícím z Provozu, za kterými doběhli členi sboru Bystré v O.h. a Lukavice. Tato tři družstva odsunula slatinské hasiče na 4. pozici. Domácí tímto navázali na úspěchy svých předchůdců v předchozích letech. Za připomenutí stojí 2. místa z Valu r. 2004 a Houdkovic r. 2011, 3. místa z Čermné n. O. r. 1999 a Čestic r. 2010. Stejné umístění jako letos si odvezli slatinští z Bystrého v O.h. r. 1997. Úspěch mohl být ještě větší, kdyby na střelnici spadlo o jeden špalík víc, nebo nedošlo k zaváhání na stanovišti základů požární ochrany, protože od konkurentů z Lukavice je dělila přesně jedna minuta.
Naši reprezentanti vyběhli v tomto složení: hlídka A - Štěpán Syrovátka, Tadeáš Vodák, Jan Aulich, Veronika Ferbasová a Michaela Faiglová,
hlídka B - Aleš Vladyka, Lukáš Aulich, Jakub Didkovský, Adéla Štajnerová a Lukáš Faigl.
Odpoledne soutěžili dorostenci a zde zvítězili členové SDH Lukavice. Mezi dorostenkami se s nástrahami trati nejlépe vyrovnaly členky SDH Kvasiny. Mezi jednotlivci si nejlépe vedli Jan Mamiňák z Rokytnice v O.h. a Tomáš Stojka z Olečnice v O.h. a dorostenky Kristýna Kulhánková ze Skuhrova n. B. a Nikola Kroupová z Olešnice v O.h.
Na zvědy přijela mladá generace našich kamarádů z polských Oldrzychowicz. Mladí stražaci se seznámili s pravidly a způsobem provedení závodu.
Členové našeho sboru se zajištěním soutěže vyrovnali dobře a měli tím výrazný podíl na plynulém průběhu soutěže, a proto dík patří každému, kdo přiložil ruku k dílu.

Příloha: fotogalerie
Výsledky soutěže


Příprava na hru Plamen


Tak jako loni jsme uskutečnili přípravu na zahajovací závod celoroční hry plamen.
Naše pozvání přijali mladí hasiči z Doudleb.Tentokrát přijeli již v pátek navečer. Ubytovali jsme se v klubovně požární zbrojnice.K večeři jsme si opekli buřty,a když se již děti chystaly jít spát, oznámili jsme, že se "ztratily" dvě naše děti.
Všichni společně jsme je šli hledat.Po návratu se šlo spát. Ráno po snídani si děti zopakovaly disciplíny, které je čekají na závodech, které se budou konat 24.10. ve Slatině. Střelba, topografie, uzlování , požární ochrana, šplh po laně a zdravověda. Na ukončení si děti proběhly trať, kterou jim vedoucí připravili. Běžely 3 hlídky.Ne všem se vše podařilo , do závodů máme co zlepšovat.Před obědem se ještě děti vydaly s vedoucími hledat kešky . Po obědě bylo vyhlášení a ocenění . Tradiční "rychlé špunty" a sáček bonbonů dostaly všechny hlídky.
Rozcházeli jsme se s přáním uskutečnit tuto akci i příští rok , protože se líbila dětem i vedoucím.
Moc děkujeme našim kamarádům z Doudleb za spolupráci a doufáme, že s akcemi pro děti budeme pokračovat i nadále.
Z Doudleb přijelo 9 dětí s vedoucími Romanem Pavlišem a Lubošem Frydrychem ,slatinských dětí bylo 10 a vedoucí Klára Jakubcová, Luboš Netík a Božena Krsková

Příloha: fotogalerie


Okresní kolo hry Plamen 2015


Poslední květnový víkend ukončil i 42 ročník hry Plamen na okresní úrovni. Už v pátek 29. května se navečer v areálu tržnice v Přepychách se vyrostlo stanové městečko, které obývalo téměř 400 mladých hasičů se svými vedoucími a týlovými složkami.

Vlastní zápolení začalo v soboru ráno, kdy se soutěžící utkali ve třech disciplínách. Náš kolektiv zahajoval na útoku podle pravidel CTIF, a protože se neuskutečnil plánovaný nácvik v Doudlebách týden předtím, nemohli jsme žádné velké výsledky očekávat, což se bohužel splnilo.

Požární útok s vodou přinesl lepší výsledek, a kdyby Aleš Vladyka neměl v obou pokusech smůlu s našroubováním koše, mohlo to být ještě o pár vteřin lepší. Přesto právě útok se stal nejvydařenější disciplínou.

Sobotní program ukončil štafetový běh na 4x60 metrů. Bohužel tato, pro nás dříve parádní disciplína, neskončila podle našich tužeb.

Nedělní program ukončily poslední dvě disciplíny a nepřinesly žádný kvalitativní zvrat, ať se jednalo o štafetu podle pravidel CTIF anebo štafetu dvojic.

Konečné účtování nenabídlo příliš radostný pohled na výsledkovou listinu, protože k bodům získaným o víkendu přibylo navíc 14 trestných bodů za podzimní závod požárnické všestrannosti a 5 bodů za nesplněné zkoušky odbornosti v hodnocení celoroční činnosti. Konečné výsledky jsme vždy omlouvali tím, že naše družstvo z poloviny tvoří hasiči, kteří by mohli startovat v kategorii mladších, ale když jsem porovnal výsledky dosažené v kategorii mladších s výkonem slatinských borců, nepřineslo by to více než 7. místo, a to dosažené časy vylepšily výkony starších členů kolektivu. Přitom by možná stačila větší účast na pravidelných schůzkách, aby se zlepšila souhra při plnění disciplin.

Jestli loni soutěžení narušilo výrazně počasí, letos to bylo mnohem lepší, I když v soboru po celý den vál silný vítr, který připravil mladým, kteří svírali proudnice při útocích, řadu nepříjemností.

V ročníku hry Plamen 2014 - 2015 došlo ve složení kolektivu k několika změnám. Pro dovršení maximálního věku skončili David Lebruška a Jirka Hostinský, z loňské sestavy se z různých důvodů přestali docházet Kuba Čermák a Vendula Mačová. Do Přepych odcestovala devítka našich reprezentantů ve složení Aleš Vladyka, Honza Aulich, Lukáš Aulich, Táda Vodák, Štěpán Syrovátka, Verča Ferbasová, Adéla Štajnerová a Jakub Didkovský. Kolektiv doplnila Michala Faiglové, která k nám přestoupila z Rybné n. Zd.

Na celoročním vedení kolektivu se podíleli Božka Krsková, Klára Jakubcová, a občas jim pomáhal Luboš Netík. Právě tito zaslouží velký dík za trpělivost a ochotu obětovat volný čas přípravě mladé generace. Když už jsem u děkování, musím také zmínit Miroslava Vodáka, Vendulu Paďourovou a Petra Kubíčka, kteří zajistili přepravu soutěžících do Přepych a zpět.

Příloha: fotogalerie
Výsledky soutěže


Zimní tábor Šajtava 2015


Již po jedenácté se konal zimní tábor hasičů.
7.2.2015 se sjelo 33 dětí s vedoucími na chatě Šajtava, aby zde v krásném prostředí Orlických hor prožili prázdninový týden.I když letošní zima mnoho sněhu nenabídla, doufali jsme, že na Šajtavě sníh bude.Přivítala nás zasněžená sjezdovka, navíc v neděli a v pondělí pěkně chumelilo, takže podmínky na lyžování byly ideální.
I když bylo skoro stále pod mrakem, nemohlo nám počasí zkazit náladu.
Po příjezdu jsme měli několik dětí, které stály na lyžích poprvé, druhý den již ale jezdili všichni. Zpočátku dělal problém vlek, ale i to se děti naučily. Kromě jízdy na lyžích, saních nebo pekáčích si děti užily i různé hry , jak venku na sněhu, tak i na chatě.
Došlo i na již tradiční grilování.Všem se na táboře líbilo, užili si hezký týden.
Za náš sbor se zúčastnili:
Adéla Štajnerová, Jakub Didkovský, Tadeáš Vodák , Aleš Vladyka , Bára Špilarová, Maruška a Michal Macháčkovi a Ondra Mazura.
Děkujeme Michalovi Macháčkovi st. za obětavost a trpělivost při výuce lyžování.
Z dospělých Klára Jakubcová, Josef Ulrich a Božena Krsková

Příloha: fotogalerie


Závod požárnické všestrannosti 2014

Závod požárnické všestrannosti pravidelně otevírá nový ročník hry Plamen určené pro kolektivy mladých hasičů rychnovského okresu.
Tentokrát hostila tuto soutěž v sobotu 11. října Rokytnice v Orlických horách.
Účastníky přivítalo příjemné počasí a poměrně náročná běžecká trať, kterou přerušilo šest zastávek na kontrolních stanovištích, kde dá nasbírat hodně trestných minut. Na kontrolách musí závodníci střílet ze vzduchovky na špalíky ze vzdálenosti 10 metrů. Na stanovišti topografie musí soutěžící poznat topografické značky, zorientovat mapu a změřit azimut určeného bodu v terénu. Na kontrole uzlování si každý z pěti závodníků vylosovat uzel, který musí následně správně vytvořit. Na další zastávce musí hlídka prokázat znalost základů první pomoci, kde trojice provede obvaz kolene třírohým šátkem, dvojice musí šátkem vytvořit závěs ruky, a pak provést transport „raněných“ na vzdálenost 20 metrů.
Na dalším stanovišti prokazují hasiči znalosti z oboru požární ochrany, když musí správně určit prostředky požární a určit vhodné a nevhodné hasivo podle typu požáru. Poslední zastávku představuje lanová lávka, kdy musí každý člen hlídky na vodorovně napnutém laně překonat 4 metry bez dotyku země.
Letošní rok si našlo cestu do Rokytnice 21 kolektivů mladších hasičů, kteří postavili 32 hlídek a 21 kolektivů starších v 33 hlídkách.
Každý kolektiv má možnost vyslat na start dvě pětičlenné hlídky a do celkového hodnocení se započítává výsledek lepší hlídky. Tento rok postavilo na start 325 závodníků.
Pokud se týká našeho kolektivu, opět startoval v kategorii starších, i když v sestavě převládají mladší, ale jak se na start postaví jeden starší, musí v této kategorii soutěžit celé družstvo.
Těsně před soutěží se několik členů kolektivu na závod omluvilo a tak museli vedoucí kolektivu improvizovat. Jako první na trať vyběhla hlídka ve složení Aleš Vladyka, Štěpán Syrovátka, Jiří Hostinský, Jan Aulich a Jakub Čermák.
Po průměrné střelbě kdy zůstalo stát sedm špalíků a nesprávně určeném azimutu, ohodnoceném 5 trestnými minutami přišlo největší zklamání na stanovišti první pomoci, kde po nesprávném provedení obou obvazů naskočilo ve startovním průkazu 10 minut. To bylo nečekané selhání, protože naši reprezentanti prováděli ošetření v přípravě i na soutěžích nesčetněkrát správně. Pokud se týkalo měření azimutu, došlo ke kuriózní situaci, v tom že přesní byli pouze soutěžící ze dvou hlídek. V běhu dosáhli slatinští 11. čas a po přičtení trestných minut výsledek znamenal celkové 14. místo.
Druhá hlídka přijela především sbírat zkušenosti. Na start se postavila Veronika Ferbasová, Adéla Štajnerová, Lukáš Aulich a Vendula Mačová. Jako pátá se připojila Zuzana Šedová, kterou jsme si „půjčili“ z Doudleb n. O. Soutěžící se prezentovali dobrou střelbou (5 trestných minut), ale pak přidávaly penalizace na všech dalších stanovištích a to hlídku odsoudilo do pole poražených.
Tentokrát nebyli jen mladí hasiči, kteří se v Rokytnici představili.
Na pozvání pořádajícího sboru zde prováděli ukázku naši členové s CAS 20 Tatra.

Výsledky
Fotogalerie


Memoriál Standy Krska - 8.ročník


V pátek 26.9.2014 proběhl za pošmourného počasí další ročník soutěže pro žáky naší základní školy v areálu na kubovně.
Letos nás navštívil senátor Miroslav Antl , který přivezl sadu pohárů pro vítěze a další drobnosti.
Jako pokaždé se na organizaci a zabezpečení cen se podíleli kolegové hasiči z Rybné, Pěčína a Kameničné.
Hlavní organizátor byl jako vždy Sláva Urlych.

Příloha: fotogalerie


Výlet do Doudleb n.O.

V pátek 6.6.2014 jsme se místo pravidelné schůzky vypravili do Doudleb, kde jsme pro děti uskutečnili takový malý opožděný dětský den.
Odjeli jsme navečer vlakem. Na nádraží již čekalo auto, které odvezlo naše batohy, a my se vydali pěšky na místo našeho ubytování-na splávek.
Dvacítka dětí z Doudleb, Čestic a Slatiny se již těšila, co pro ně pořadatelé vymysleli.
První bod programu byla jízda na raftu. Pro některé to byla premiéra, takže i trochu strachu. Potom jsme postavili stan, rozbalili batohy, snědli buřty a protože se již setmělo,začaly hry.
Poslední byla hledání tabulek se značkami po celé louce, a protože již byla pořádná tma,ukápla ze strachu i nějaká ta slzička. Ale nakonec to zvládli všichni, i ti nejmenší.Spát jsme šli až kolem půlnoci, ale to nebránilo děvčatům z Čestic, aby již o půl 7 ráno byly vzhůru. Po snídani jsme se sbalili, složili stany a vydali se na nádraží.
Domů jsme dojeli unavení, ale to nevadilo,výlet de nám moc líbil.

Zúčastnili se: Honza a Lukáš Aulichovi, Štěpán Syrovátka, Kuba Didkovský, Táda Vodák, Vendula Mačová a Veronika Ferbasová.

Příloha: fotogalerie


Okresní kolo hry Plamen 2014

Celoroční hra Plamen ukončila svůj 41. ročník okresní soutěží v Ještěticích ve dnech 23. - 25. května.
Již podzimní závod požárnické všestrannosti prozradil, že na čelní místa tento rok nedosáhneme. Věkové složení našeho kolektivu nedávalo v kategorii starších moc nadějí na úspěch, protože starší byli pouze tři členové kolektivu.
Předpověď počasí nevěstila pro sobotu nic dobrého a skutečně se vyplnila. První déšť přišel po ránu, ale dopolední soutěžení neprovázel a tak se mohly rozjet tři soutěžní disciplíny. Z naší strany to byl požární útok, který se moc nevydařil a čas 50,94 s. stačil jen na 15. místo. Ani útok podle pravidel CTIF nepřinesl žádnou senzaci. Čas druhého pokusu 2:44,78 stačil na 13. místo. Sobotní program ukončila kdysi naše parádní disciplína štafeta 4x60 m, nepřinesla letos žádný zázrak a dosažený čas 62,40 s bral 12. místo.
Sobotu měl ukončit první pokus štafet podle pravidel CTIF. Po odběhnutí prvních tří družstev přišel prudký déšť provázený krupobitím a bouřkou. To znamenalo ukončení soutěže a následovaly záchranné práce ve stanovém městečku. Louka, na které celá akce se pořádala se proměnila v bažinu.
Naše mladé hasiče přijala do svého azylu Božka Krsková a celý kolektiv nocoval v Rychnově n. Kn. V neděli se počasí umoudřilo a soutěž mohla být dokončena. Pořadatelé museli vypustit štafetu CTIF a uskutečnila se pouze štafeta dvojic. Ani tato disciplína pro nás nepřinesla žádný výsledkový posuv, protože čas 1:31,25 s stačil na 14. místo, a toto umístění si náš kolektiv odnesl i celkově.

V ročníku hry Plamen 2013 - 2014 soutěžily tyto děti:
Aleš Vladyka, David Lebruška, Honza Aulich, Lukáš Aulich, Táda Vodák, Kuba Čermák, Štěpán Syrovátka, Jirka Hostinský, Verča Ferbasová a Adéla Štajnerová. Nováčci Jakub Didkovský, Vendula Mačová pomáhali mladším hasičům z Doudleb n. O., Michal Macháček a Michal Roleček dali tentokrát přednost tanci.
Ve vedení kolektivu se střídali Božka Krsková, Klára Jakubcová, Romana Dušková a Honza Brokeš.

Chtěl bych ale také vyslovit poděkování našim kamarádům z Rybné n. Zd., konkrétně Oldovi Bezdíčkovi, který přepravil naši výpravu do Rychnova.

Příloha: fotogalerie
Výsledková listina


Výlet mladých hasičů do Olomouce

Od SDH Rokytnice jsme dostali nabídku na výlet do Olomouce.Přihlásilo se 12 dětí a 6 dospělých.
V sobotu 29.03.2014 jsme již po šesté hodině ranní netrpělivě čekali na zastávkách,až přijede autobus. Cíl naší cesty bylo muzeum hasičské techniky v Čechách pod Kosířem, další zastávka byla na stanici hasičského záchranného sboru v Olomouci a odpoledne byla návštěva Aquaparku nebo ZOO.
V Čechách pod Kosířem se nám naskytla příležitost navštívit ještě muzeum starých kočárů,jediné muzeum toho druhu u nás.
Prohlídka nás velice zaujala.
I v muzeu hasičské techniky se nám velice líbilo.
Na závěr výletu byla prohlídka ZOO v Olomouci na Svatém kopečku,kde jsme mohli vidět mnoho zajímavých zvířat. Zbyl i čas na nákup drobných upomínkových předmětů.
Ještě jednou děkujeme hasičům z Rokytnice, že nám nabídli tuto možnost, moc se nám výlet líbil.
Děkuji též všem dospělým za pomoc při dozoru i všem dětem, protože byly opravdu hodné. Doufám.že si takový výlet někdy zopakujeme.
Výletu se zúčastnili:
Aleš Vladyka, Míša Macháček, Míša Roleček, Jirka Hostinský, David Lebruška, Táda Vodák, Kuba Didkovský, Honza a Lukáš Aulichovi, Venda Mačová, Aduš Stajnerová a Verča Ferbasová.

Příloha: fotogalerie


Zimní tábor Šajtava 2014

V sobotu 1.2.2014 se sjela necelá třicítka dětí z Doudleb, Rybné a Slatiny na chatě Šajtava, kde se již tradičně konal zimní tábor hasičů, pořádaný SDH Doudleby n.O.
Letošní zima byla téměř bez sněhu, ale doufali jsme,že na uměle zasněžovaných sjezdovkách lyžovat půjde. U chaty Šajtava byl jen malý poprašek, který umožňoval jen pekáčování, nebo první pokusy stát na lyžích. Proto bylo nutné hledat náhradní řešení.V úvahu přicházela sjezdovka ve Zdobnici, nebo v Rokytnici. Po posouzení obou možností vyšla daleko lépe Rokytnice, i když vzdálenější, ale podstatně lacinější.
Tak musel být náš denní režim přizpůsoben tomu, že většina dětí odjížděla do Rokytnice, a ti, kteří nelyžovali, nebo si na sjezdovku netroufli, zůstávali na Šajtavě. Ale ani tato komplikace nám nemohla zkazit náladu.
Kromě lyžování pro nás měla programová vedoucí Simča připravenu spoustu her jak venku, tak i na chatě. Nechyběl ani tradiční karneval, sice ne na sněhu, ale v klubovně.
I přes tyto komplikace se nám na táboře líbilo, a myslím si, že si ho děti i my dospělí užili.
Nelze nepřipomenout již tradičně výtečnou kuchyni.
Nyní zbývá jen doufat, že příští rok bude sněhu dost a že si opět užijeme všeho, co nám pobyt na horách nabízí.
Za SDH Slatina se letos tábora zúčastnili:
Adéla Štajnerová, Aleš Vladyka, Tomáš Urbánek, Tadeáš Vodák, Michal Roleček a Jakub Didkovský.
Jako vedoucí Klára Jakubcová a Božena Krsková.

Příloha: fotogalerieHra Plamen

V sobotu 5. října 2013 odstartoval 41. ročník hry Plamen závodem požárnické všestrannosti v Olešnici u Rychnova n. Kn.
Za slunečného počasí, které ale provázel silný nárazový vítr, vyběhlo v kategorii mladších 38 pětičlenných hlídek z 26 sborů a 28 hlídek z 21 sborů v kategorii starších. Naši mladí hasiči soutěžili v prestižní kategorii starších, přestože většina členů patří věkově mezi mladší.
Nejdříve vyběhla hlídka složená z nejmladších členů kolektivu v sestavě: Aleš Vladyka, Michal Macháček, Veronika Ferbasová, Vojta Bednář a Michal Roleček. Jednalo se závodníky, kteří teprve sbírají zkušenosti. Mladí podali solidní výkon a mezi staršími soupeři se rozhodně neztratili a když pomineme střelbu, nasbírali na trati méně trestných bodů, než naše druhá „ostrá“ hlídka.
Od druhé hlídky jsme očekávali, že bude v konečném pořadí mezi elitou. K tomuto názoru nás opravňovaly výsledky z předešlých let. Hlídka běžela ve složení David Lebruška, Jiří Hostinský, Štěpán Syrovátka, Jan Aulich a Jakub Čermák.
Už na prvním stanovišti, na kterém je střelba ze vzduchovky, penalizace 7 minut nasvědčovala, že sen o umístění na špici se pomalu rozplývá. Právě přesná střelba byla v minulých letech základním kamenem na dobré umístění. Tentokrát to byl jen lepší průměr. Pak přišly i chyby na dalších kontrolách.
V minulých letech bylo strašákem měření azimutu. To tentokrát proběhlo bez problémů, zato přišly jiné chyby, které přinesly další trestné minuty . Dvě si odnesli ze stanoviště požární ochrany, tři za špatně provedený úvaz na proudnici a pět za neprávně ošetřenou ruku na stanovišti první pomoci. Jen díky solidnímu běžeckému času (5. nejrychlejší) se podařilo získat 11. místo v celkovém pořadí.

Fotogalerie


7.ročník memoriálu Standy Krska

Již po sedmé na konci září proběhl v pátek 27.9.2013 branný závod pro druhý stupeň naší základní školy.
Letos mu předcházelo ranní taktické cvičení, po kterém následoval přesun do areálu Kubovna kde za pomoci kolegů z Pěčína, Kameničné a Rybné, vystartovalo 11 družstev plnit zadané úkoly na trase.
Jelikož několik dní předtím prakticky pořád pršelo, na pátek se vše otočilo a byl pěkný slunečný podzimní den...
     Stanislav Ulrych

Fotogalerie
Video


Hra Plamen

Celoroční hra Plamen je každoročně zakončena jarním kolem.
To letošní se konalo ve dnech 24.-26.5.2013 v Pohoří. Počasí na jaře nám nedovolilo věnovat se nácviku disciplín, stále pršelo a bylo chladno. Proto jsme nějaký výrazný úspěch neočekávali, a to i proto,že většina našich dětí by mohla soutěžit v kategorii mladších.
V pátek odpoledne jsme odjeli do místa konání, postavili stany a obhlédli jsme si místa, kde budeme soutěžit. V sobotu ráno po slavnostním nástupu začala vlastní soutěž. I přes velmi chladné počasí s občasnými přeháňkami nás neopouštěla bojovná nálada.
V požárním útoku jsme byli 13., Požární útok CTIF 14., Štafeta 4x60 m 6., štafeta CTIF 10., štafeta dvojic 11. V celkovém hodnocení nám pomohl výsledek z podzimního závodu požárnické všestrannosti, ve kterém jsme se umístili na krásném 5. místě. Celkový součet bodů stačil na 11.místo, což je přesně v polovině startovního pole.
Myslím si, že tento výsledek odpovídá složení družstva. Do budoucna nám ale dává naději, že bychom se mohli vypracovat k lepšímu umístění, protože máme členskou základnu věkově dost vyváženou, navíc to vypadá, že to děti baví, což je základ úspěchu.
V ročníku hry Plamen 2012-2013 soutěžily tyto děti:
Aleš Vladyka,David Lebruška,Honza Kupka, Míša Roleček, Míša Macháček, Honza Aulich, Vojta Bednář, Táda Vodák, Kuba Čermák, Vojta Kubíček, Štěpán Syrovátka, Jirka Hostinský a Verča Ferbasová.
Chtěla bych poděkovat Kubovi Lebruškovi a Honzovi Brokešovi za to, že obětovali mnoho času na přípravu dětí a doufám že naše spolupráce bude pokračovat i nadále.
Teď už nás čekají prázdniny a s nimi i tradiční tábor na Brodci.

     Božena Krsková

Fotogalerie


Zimní tábor Šajtava 2013

Nejen mladí hasiči z Doudleb, Slatiny, Rybné a Čestic ,ale i jejich vedoucí se již nemohli dočkat,až nastane 9.březen,den,kdy začínají zimní prázdniny.
I když to u nás vypadalo spíš na jaro, po zkušenostech z minulých let jsme si byli jisti, že na Šajtavě bude sněhu ještě dost. I přes to, že celou noc na neděli pršelo, byla mlha a sníh neměl zrovna nejlepší kvalitu, nás to neodradilo.
Další dny již mrzlo, chvílemi drobně sněžilo, a tak jsme vyráželi na sjezdovku, jak jen se dalo.
Máme mezi sebou již zkušené lyžaře, ale i takové, kteří na lyžích nebo na snowboardu stáli poprvé. Ale ani ti se nenechali zahanbit a koncem týdne již jezdili všichni.
Také jsme si zahráli hry na sněhu, večer v jídelně, ve volném čase přišly na řadu mobily, tablety, notebooky či jak se všechny ty moderní vynálezy jmenují.
Po únavě z celodenního sportování přišly vhod také filmy, karty a jiné společenské hry. Došlo také na již tradiční grilování a karneval na sněhu.
Týden znovu utekl jako voda. I když se nám na táboře líbilo, přece jsme se již všichni těšili domů.

Ze Slatiny nad Zdobnicí se tábora zúčastnili:
Alešek Vladyka, Kuba Čermák, Štěpán Syrovátka, Míša Roleček, Míša Macháček, Honza Aulich, Vojta Bednář a Táda Vodák.
Jako vedoucí byl kromě Boženy Krskové i Petr Kotyza, který se o děti vzorně staral. Jak o výuku nováčků, tak se snažil vyplnit volný čas dětí hrami na počítači a různými filmy, za což mu patří můj velká pochvala, protože díky němu neměly děti čas zlobit.
Prázdniny skončily a příští týden začínáme opět trénovat na soutěž jarního kola hry Plamen, které bude již koncem května.

         Božena Krsková

Příloha: 9 fotografií


41.ročník hry Plamen

V sobotu 6.10.2012 zahájili mladí hasiči nový, již 41.ročník hry Plamen závodem požárnické všestrannosti v Bystrém v Orlických horách. Soutěž provázelo příjemné slunečné počasí, které kladně ovlivnilo její průběh.

Slatinský kolektiv mladých hasičů se představil v kategorii starších. Prezentovalo se zde 27 pětičlenných hlídek z 21 sborů. Jako první odstartovala hlídka složená z nejmladších členů kolektivu, kteří hasičské dovednosti teprve vstřebávají: Michal Roleček, Jan Aulich, Aleš Vladyka, Michal Macháček a Štěpán Syrovátka. Přestože by všichni mohli startovat mezi mladšími, ve svém vystoupení nezklamali. Konečné 22. místo nebylo žádnou prohrou a ostudou, ale možnost pro získání cenných zkušeností do dalších let.
Pro celkové umístění se ale započítává výsledek lépe umístěné hlídky. Ta se představila ve složení: Jan Kupka, David Lebruška, Jakub Čermák, Vojtěch Kubíček a Jiří Hostinský. Jestli loni naši mladí hasiči získali druhé místo, tentokrát jsme tak vysoko nemohli pohlížet. Z loňské sestavy z důvodu překonání věkového limitu museli skončit činnost v kolektivu tři nezkušenější členové. Proto otazníkem bylo, jak se se startem v první hlídce vyrovnají při své premiéře ti, kteří do loňska závodili v druhé garnituře.
Hned na prvním stanovišti bylo jasné, že střelba nyní nebude naší výhodou. Jestli loni nestřelili pouze dva špalíky, tentokrát jich bez zásahu zůstalo šest. Nebyl to úplný propadák, protože nejúspěšnější konkurenti měli na střelnici podobný výsledek a ti úplně nejlepší nás překonali jen o dva zásahy. Největší ztrátu jsme opět utržili na stanovišti topografie, když se stejně jako loni nepodařilo přesně zaměřit azimut. Další penalizaci v hodnotě dvou minut přinesla nepřesnost znalostí požární ochrany. Na druhou stranu si pomohli naši zástupci solidním během, když zaznamenali 5. nejlepší běžecký výkon. Po sečtení dosaženého běžeckého času a penalizací za nesplnění předepsaných úkolů určil konečný součet pro naše mladé hasiče 5. místo v celkovém pořadí. Jedná se za daných podmínek o velmi dobrý výsledek. Ve vyrovnaném závodu mohl jeden dobrý zásah na střelnici znamenat 3. místo a správně určený azimut dokonce prvenství, na druhé straně další chyba mohla znamenat pád už na 12. místo, tak byl závod požárnické všestrannosti vyrovnaný.

Z tohoto pohledu musíme považovat dosažený výkon a umístění za úspěch, na který lze navázat v další činnosti kolektivu mladých hasičů. Mimo závodníky nemůžeme pominout zásluhy vedoucích kolektivu, kteří mají výrazný podíl na tomto úspěchu. Jedná se o Boženu Krskovou, Jakuba Lebrušku a Honzu Brokeše.

Fotogalerie
Výsledková listina


6.ročník memoriálu Standy Krska

Dne 27.9.2012 se uskutečnil již 6.ročník „Memoriálu Standy Krska“.
Jako tradičně byla připravena trať na Kubovně. Na střelbu ze vzduchovek dohlíželi hasiči ze Slatiny, o topografii se postarali hasiči z Rybné n.Zd., znalosti z požární ochrany ověřovaly hasičky z Kameničné.
Hasiči z Pěčína měli na starost zpestření soutěže, kde převozník převážel vlka, kozu a zelí. Znalosti ze zdravotní výchovy ověřovala škola za vedení p.učitelky Hrabalové.
Počasí nám jako tradičně přálo.
K dobrému průběhu soutěže přispěla ukázka činnosti vojenské policie z Prahy. Zbraně a ostatní vybavení vzbudily velký ohlas mezi žáky, hlavně když si mohli vše osahat a vyzkoušet na vlastní kůži.
Všem zúčastněným hasičům a vojenské policii patří dík za to, že svůj volný čas věnovali na jedno dopoledne dětem.
Můžeme si jenom přát, aby se další ročník „Memoriálu Standy Krska“ vydařil jako tento.

     Stanislav Ulrych

Fotogalerie

Kvasinská šedesátka

I. ročník okresního přeboru mladých hasičů v běhu na 60 m s překážkami pod názvem Kvasinská šedesátka, proběhl, jak už je z názvu zřejmé, v sobotu 30. června na hasičském stadionu v Kvasinách.
Jednalo se ale o otevřenou soutěž a tak zde měli možnost mladí hasiči i z jiných okresů. Náš kolektiv reprezentovalo pět závodníků. V kategorii mladších chlapců běžel Jakub Čermák a při svém prvním startu skončil na posledním místě. O něco lépe se dařilo Romaně Duškové. Ta se v prvním pokusu nevyvarovala řadě drobných chyb a zařadila se průběžně na 13. místo. Druhý pokus už byl mnohem nadějnější, ale připojení hadice na rozdělovač na jeden ozub znamenal diskvalifikaci a konečném pořadí 14. místo.
Za hlavní kategorii byla považována soutěž starších chlapců. Jako první se postavil na start Jan Kupka, a časem 20,28 se zařadil na 8. průběžné místo. Horší výkon předvedl David Lebruška a 29,92 znamenalo poslední, 15. místo. Dobrý výkon ale předvedl Danda Šeda. Jeho čas 15,04 nenašel v prvním kole přemožitele. O konečném pořadí rozhodovalo druhé kolo. Honza Kupka si nepolepšil a skončil celkově desátý. Polepšil si ale David Lebruška, ale výše než na 11. místo to ale nestačilo.
S napětím jsme očekávali na start Dandy Šedy. Vše od startu probíhalo nadějně až po rozdělovač. Tam ale došlo ke krátkému zaváhání, které rozhodlo, že se do celkového hodnocení bude počítat čas dosažený v prvním kole, a ten se podařilo v odvetě překonat dvěma soutěžícím.
Přesto umístění na 3. místě musíme považovat v silné konkurenci za velký úspěch. Vždyť Danda v okrese našel jen jednoho přemožitele a nechal za sebou celou ekipu závodníků z Bystrého, účastníků krajské soutěže.
Soutěž ukončil vložený závod vedoucích družstev. Na start se postavili Jakub Lebruška a Jan Brokeš. Přestože ze sebe vydali vše, na stupně vítězů to ale nestačilo.

Fotogalerie
Výsledková listina

Plamen v Jílovicích 25. - 27. května 2012

Celoroční hra Plamen, ve které se soutěží i náš kolektiv mladých hasičů, měla o víkendu své finále a vyhodnocení. V pátek 25. května prostory u hřiště v Jílovicích zaplavily více než čtyři stovky mladých hasičů rychnovského okresu. Velké tábořiště zaplnili soutěžící z 23 kolektivů mladších a 18 družstev starších.
Náš kolektiv se opět prezentoval mezi staršími, i když polovinu družstva tvoří mladší, kteří mají v silné konkurenci značný handicap. Na podzim sice v závodu požárnické všestrannosti získala naše hlídka 2. místo, ale při nasazení celého kolektivu v některých disciplínách bylo jasné, že bude následovat propad ve výsledkové listině.
První den, v sobotu 26.5., se soutěžilo ve čtyřech disciplínách. Nevděčný požární útok podle pravidel CTIF přinesl rozdílné výsledky. První pokus provázela řada provinění proti pravidlům a to přineslo odpovídající penalizaci. Druhý pokus se podařil mnohem lépe. Před opravným pokusem bylo jasno, že ztratíme na přeskoku překážky, protože není v silách nejmladších členů družstva, aby skokem překonali vzdálenost 180 cm. Nakonec zde došlo zásluhou čtyř chyb k penalizaci 40 s. Dalších trestné body už při plnění zbývající části závodníci nepobrali, ale i tak to nestačilo na lepší, než na 15. místo v této disciplíně.
Požární útok nepříznivě ovlivnily klimatické podmínky, které v tu dobu vládli. Oba pokusy provázel silný nárazový vítr, který komplikoval přesné míření na střed terče. Dosažený čas 48,09 stačil pouze na 10. místo, protože při druhém pokusu v požárním útoku dosáhli naši reprezentanti ještě horší čas, než v prvním.
Pak přišla na řadu štafeta ne 4x60 m. Trenérům se podařilo vybrat ideální složení soutěžní čtyřky, která zaběhla čas 51.73 s. To byl výsledek, který nikdo nepřekonal a tak jsme zaznamenali vůbec první vítězství v disciplíně od znovu založení kolektivu mladých hasičů roku 1995. Sobotní program ukončil první pokus štafety podle pravidel CTIF. Pokus po ukončení vyhlásili rozhodčí za neplatný, protože si naši závodníci vzali 10 m dlouhé hadice, namísto 15 metrových.
Vše mohla zachránit nedělní oprava, ale i zde se naši neubránili penalizaci, která rozhodla, že konečný součet času 106,39 s nebude stačit na více, než 14. místo.
Závěrečná štafeta dvojic měla zachránit celkový dojem, ale dvě fatální chyby při plnění disciplíny přinesly 20 trestných vteřin a čas 87,00 s znamenal 15. místo v disciplíně. Po součtu všech bodů jsme jich získali 57 a umístili na celkové 9. pozici, což je o jeden stupínek lepší než před rokem. Při věkové skladbě družstva se jedná o reálné umístění, i když to mohlo být při absenci chyb o dva stupínky výše.
Do Jílovic se dostavilo naše družstvo v tomto složení: Daniel Šeda, David Lebruška, Jiří Hostinský, Jan Kupka, Aleš Vladyka, Michal Macháček, Andrea Ferbasová, Romana Dušková, Jakub Čermák, Veronika Ferbasová, Štěpán Syrovátka, Michal Roleček a jako trenér a vedoucí družstva doprovázeli mladé hasiče Jakub Lebruška, Božena Krsková a Jan Brokeš. Pro úplnost je nutné uvést, že Aleš Vladyka a Michal Macháček, benjamínci kolektivu, soutěžili za kolektiv mladších z Doudleb n. O. a pomohli svým kamarádům k zisku 18. místa.
Na závěr je nutné poděkovat Jakubovi Lebruškovi, který celoročně přípravě družstva mladých hasičů obětoval nejvíce času. Na dosažených dílčích úspěších kolektivu má největší podíl především on.

Výsledky
Fotogalerie


Zimní tábor Šajtava 2012

3.3.-10.3.2012
Milovníci zimních sportů si opět užívali zimních prázdnin na Šajtavě.
I když minulý týden pršelo,takže jsme si mysleli, že po sněhu nebude ani památky,na svahu na Šajtavě ho bylo ještě asi metr. K tomu slunečná obloha a teploty mírně pod nulou vytvořily ideální podmínky pro lyžování.
Sešli se zde kamarádi hasiči z Doudleb, Rybné , Slatiny a premiérově i Dlouhé Vsi. Programová vedoucí Simča si pro nás připravila hry na sněhu i v jídelně,zopakovali jsme si disciplíny ze závodu požárnické všestrannosti, na zakončení se konal již tradiční karneval na sněhu.
Myslím,že by se nenašel nikdo, komu by se na táboře nelíbilo, i když se tu a tam objevily slzičky,protože se holčičkám zastesklo po mamince. Děkujeme organizátorům táborů z Doudleb za pěkné prožití prázdnin, které by asi většina dětí trávila u počítače či televize.Týden plný pohybu nám všem velice prospěl.S novými kamarády se jistě znovu setkáme při soutěžích celoroční hry Plamen nebo na letním táboře v Brodci.
Alešek Vladyka,Kuba Čermák, Štěpán Syrovátka, Míša Roleček a Míša Macháček dostávají kromě diplomů od zimní královny i moji pochvalu ,protože skoro vůbec nezlobili.

         Božena Krsková

Příloha: 15 fotografií


Jeden stupeň od triumfu

V sobotu 2.10.2011 zahájili mladí hasiči nový ročník hry Plamen závodem požárnické všestrannosti v Houdkovicích. Soutěž provázelo chladné a větrné počasí, zpestřené dešťovými přeháňkami.
V kategorii starších se představil i náš kolektiv mladých hasičů. Prezentovalo se 34 pětičlenných hlídek z 21 sborů. Jako první odstartovala hlídka složená z nejmladších členů kolektivu, kteří hasičské dovednosti teprve vstřebávají: Jakub Čermák, Jiří Hostinský, Aleš Vladyka, Michal Macháček a Štěpán Syrovátka. Od této pětice jsme žádný zázrak nečekali, protože se postavili do boje proti mnohem starším a zkušenějším soupeřům. Konečné 33. místo není žádnou prohrou a ostudou, ale zdrojem pro získání cenných zkušeností.
Pro celkové umístění se ale započítává výsledek lépe umístěné hlídky. Ta se představila ve složení: Jan Kupka, Daniel Šeda, Romana Dušková, Andrea Ferbasová a David Lebruška. Jestli jsme od mladých žádné zázračné umístění neočekávali, tato hlídka nastupovala v roli favoritů, protože obhajovala loňskou bronzovou pozici. Hned začátek šokoval konkurenci. Po střelbě zůstali stát pouze dva nezasažené špalíky a na tento výkon žádný jiný soupeř nedosáhl. Rozhodl ale výkon na stanovišti topografie, konkrétně určování azimutu. Zásluhou toho, že naši závodníci se o jeden jediný stupeň nevešli do stanovené tolerance, následovala krutá penalizace ve výši 5 minut, a to rozhodlo o konečném umístění, protože konečná časová ztráta na vítěznou Lukavicí byla 3:44 minut.
Přesto druhé místo je fantastický úspěch, který se vyrovnal stejnému umístění ve Valu v roce 2004. Je na místě ocenit úspěšné vystoupení naši mladé generace a poděkovat za dobrou reprezentaci sboru a obce. Mimo závodníky nesmíme pominout zásluhy vedoucích kolektivu, kteří mají výrazný podíl na tomto úspěchu. Jedná se o Boženu Krskovou, Jakuba Lebrušku a Honzu Brokeše.

Příloha: 11 fotografií
Výsledky

5.ročník memoriálu Standy Krska

V pátek 23.9.2011 proběhlo sportovní dopoledne pro základní školu v pořadí již páté.
Ráno proběhla cvičná evakuace školy a pak se vše přesunulo do lokality Kubovna. Již tradičně se podílí na pořádání této soutěže i hasiči ze sousedních obcí Rybná nad Zdobnicí,Kameničná a Pěčín.
Za náš sbor se na akci podílelo 5 členů. Z ukázkou přijela Policie ČR a zpestřila čekaní družstev na startu a v cíli.
Poděkování patří také obecním úřadům zmíněných obcí, které zakoupili ceny pro soutěžící.

Fotogalerie
Článek na serveru Policie.cz
Příloha: Video z akce

Plamen v Přepychách 27. - 29. května 2011

Celoroční hra Plamen, ve které se prezentuje i náš kolektiv mladých hasičů dospěl tento víkend do finále. V sobotu 28. května se do Přepych dostavilo 15 družstev mladších a 21 kolektivů mladých hasičů z okresu Rychnov nad Kněžnou.
Náš kolektiv se prezentoval mezi staršími, i když téměř polovinu družstva tvoří mladší, kteří mají v silné konkurenci značný handicap. Na podzim sice v závodu požárnické všestrannosti získala naše hlídka 3. místo, ale při nasazení celého kolektivu bylo, jasné, že nás v jarním závodě propad . Nebylo jenom jasné, jak hluboko se v celkovém pořadí zastaví.
První den se soutěžilo ve třech disciplínách. Nevděčný požární útok podle pravidel CTIF přinedl rozdílné výsledky. První pokus zásluhou řady chyb byl s přehledem ze všech nejhorší. V dětských soutěžích je ale možnost milosrdné opravy druhým pokusem, a v tom se dařilo mnohem lépe. Před opravným pokusem nám bylo jasno, že ztratíme na přeskoku překážky, protože není v silách nejmladších členů, aby vzdálenost 180 cm skokem překonali. Nakonec zde došlo zásluhou tří chyb k penalizaci 30 s. Dalších 20 s, které přidali zkušení členové za neuvázání uzlů, byly zbytečné. Tím jsme skončili v této disciplíně místo na 9. pozici, na 13. místě.
Požární útok rezultoval pro naše družstvo nejlepší umístění v soutěži. První pokus v čase 39,54 s byl průměrný, ale druhé vystoupení v čase 34,97 s znamenal celkové 10. místo v této populární disciplíně.
Zato štafeta na 4x60 m nebyla žádná sláva. V obou pokusech závodníci chybovali a tak to na lepší, než 15. místo nestačilo.
Největším propadákem ale byla štafeta podle pravidel CTIF. Čas prvního pokusu byl zatížen penalizací za nepřesnost v provedení běhu. Následný druhý pokus pro nepřesnost při předávce uznali rozhodčí jako neplatný . Z této, kdysi pro nás parádní disciplíny, jsme si odnesli zápočet 21 trestných bodů za poslední místo.
Závěr trochu vylepšila nedělní štafeta dvojic, která přinesla 12. pozici.
Po součtu všech bodů jsme se se součtem 74 podělili s Dlouhou Vsí a Rybnou nad Zdobnicí a celkové 10. místo nám přiřkl dosažený výsledek v požárním útoku, který se pří bodové shodě používá jako pomocné kriterium. Konečné desáté místo, je proti loňskému 15. postupem vpřed. Mohlo to být možná o nějaký ten stupínek výš, ale při věkové skladbě družstva se jedná o reálné umístění. Přesto je nutné našim mladým hasičům poděkovat za bojovnost a nasazení, když i přes sobotní nepřízeň počasí poprali se silnou konkurencí rychnovského okresu a těsně uhájili pozici nejlepšího kolektivu v rámci okrsku.
Do Přepych se dostavilo naše družstvo v tomto složení: Daniel Šeda, Klára Jakubcová, David Lebruška, Jiří Hostinský, Tomáš Kmoch, Jan Kupka, Aleš Vladyka, Michal Macháček, Andrea Ferbasová, Romana Dušková, Jakub Čermák a jako trenér a vedoucí družstva doprovázeli mladé hasiče Jakub Lebruška a Božena Krsková. Jako necestující trenér zůstal doma Jan Brokeš, který se údajně připravuje na zkoušky dospělosti.

Příloha: 18 fotografií

Zimní tábor hasičů 2011

Jako každý rok, tak i letos jsme o jarních prázdninách vyrazili na hory.
Naším domovem se na týden stala chata Šajtava. I když u nás již nebylo po sněhu ani památky,na sjezdovce u chaty ho ještě bylo dost. Celý týden nás provázela obloha bez mráčku. Svítilo sluníčko a tak nám nic nebránilo v jízdě na lyžích, snowboardech a pekáčích.
Programoví nám připravili spoustu her ,večer došlo na karty, mobily cvakaly, každý se zabavil po svém. Dva večery jsme věnovali přípravě k plnění odborek. Aleš Svoboda nás seznámil se zásadami první pomoci, Luboš Frydrych a Lukáš Cabalka s námi probrali uzly a něco z hasičiny.
Také došlo na grilování masa a v pátek odpoledne již tradiční karneval.
Již se všichni těšíme na letní tábor v Brodci,který bude letos s názvem Cesta kolem světa za 14 dní.
Letošního tábora se zúčastnili:
Alešek Vladyka, Jirka Hostinský, Kuba Čermák, David Lebruška, Tomáš Kmoch, Štěpán Syrovátka, Michal Macháček, Michal Roleček z Pěčína a Klára Jakubcová. Vedoucí Honza Brokeš, Božena Krsková a Josef Ulrich.

Příloha: 33 fotografií

Okresní soutěž v požárním sportu

V sobotu 5. června 2010 se na hasičském stadionu v Kvasinách uskutečnila okresní soutěž v požárním sportu, jejíž součástí byla i soutěž dorostu.
Dostavilo se i naše dorostenecké družstvo. Barvy slatinského sboru hájili Jakub Lebruška, Jan Brokeš a Daniel Šeda, který na poslední chvíli nehradil zraněného Jakuba Dudka.
I letos by účast nebyla možná bez pomoci našich kamarádů z Rybné nad Zdobnicí, a tak družstvo doplnili Matěj Lyer, Petr Pavel, Tomáš Chlumecký a Patrik Müler.
Sobotní soutěž navázala na říjnový závod požárnické všestrannosti v Záměli. Tam se kolektivu nedařilo a skončil na posledním, 4. místě, za SDH Bystré, Solnice a Rokytnice v O.h. To znamená, že naši dorostenci měli v sobotu co dohánět. Situace se rázně změnila ještě před zahájením. Dorostenci ze Solnice se do Kvasin nedostavili a to znamenalo, že jeden soupeř odpadl.
Soutěž zahájily běhy na 100 m a do celkového hodnocení se sčítaly čtyři nejrychlejší časy pěti startujících. Tím se slatinský kolektiv umístil v absolutním pořadí na 6. místě a v dorostu vyrovnal náskok soupeřů z Rokytnice.
Následovala štafeta na 4x100 m a dosažený čas stačil pouze na 7. místě, ale rozhodující bylo, že soupeři z Rokytnice ztratili další bod, stejně tak i jako v testech, které jsou nedílnou součástí dorosteneckých soutěží.
Soutěž ukončily požární útoky. Z dorostenců se jako první představili naši reprezentanti. Místo splnění poslední disciplíny je čekala nepříjemná blamáž. Během čtyřminutového časového úseku, určeného na přípravu se nepodařilo nastartovat stříkačku a tak nakonec zapsali neplatný pokus. Následoval pokus největších rivalů z Rokytnice. Protože jejich dosažený čas překonali v posledním pokusu dorostenci z Bystrého, znamenalo to, že při hodnocení (při kterém se sčítají dosažená umístění) dorostenci ze Slatiny a Rybné obhájili loňské stříbro.
K zahození není ani celkové 6. místo na okrese v soutěži mužů.

Příloha: 9 fotografií

Soutěž PLAMEN v Ještěticích

V pátek 21. května 2010 se do Ještětic dostavily kolektivy mladých hasičů rychnovského okresu, aby se utkaly o konečné pořadí v celoroční hře Plamen.
Soutěže začaly naplno v sobotu a úspěchy čtyřem stovkám soutěžících popřál starosta Solnice, slatinský rodák, Ladislav Kubíček.
V době tohoto zápisu ještě nebyly známy žádné dílčí výsledky jednotlivých soutěží.
Veškeré otazníky odkryje až neděle, kdy soutěž končí.

Výsledky
Příloha: 8 fotografií

Zimní tábor Šajtava

Stalo se již tradicí, že na jarní prázdniny vyrážíme na hory.
Po několika letech, kdy jsme jezdili na chatu Jitřenka, došlo ke změně, takže jsme jeli na chatu Šajtava. Čekalo nás pěkné prostředí chaty, výtečná kuchyně, vlek kdykoliv k použití, spousta sněhu a týden strávený s kamarády z Doudleb, Rybné a Čestic.
Táborová programová Hanka pro nás připravila spoustu her a soutěží jak na sněhu, tak i v chatě.
Hlavním úkolem bylo nasbírat alespoň pět stopiček, které nás nakonec zavedly k Jettymu. Mnoho našich kamarádů se naučilo nebo zdokonalilo v lyžování, jízdě na snowboardu.
Děti se dosytosti vyřádily na pekáčích, sáňkách, kluzkách, talířích, lopatách, či jak se ty všechny dopravní prostředky jmenují. Celkově dobrý dojem nám pokazilo snad jen počasí. Sluníčko jsme za celý týden skoro neviděli, bylo pod mrakem a dost často nás trápila mlha.
V pátek dokonce pršelo, takže se nevydařil karneval, aneb jízda v čemkoli a na čemkoli. Ale to nemohlo pokazit naši dobrou náladu.
Myslím, že by se nenašel nikdo, komu by se na táboře nelíbilo. Doufám, že příští rok nás pojede mnohem víc.

Ze slatinských dětí se zůčastnili: Jiří Hostinský, David Lebruška, Tomáš Kmoch a Klára Jakubcová.
Vedoucí: Honza Brokeš a Božena Krsková

Příloha: 5 fotografií

Vánoční posezení

Rozloučení s rokem uspořádali mladí hasiči 18. prosince 2009 ve zbrojnici.
U té příležitosti jim zástupci našeho sboru předali jako dárek sadu společenských her, pořízený z prostředků SDH.
Děti si ustrojily stromeček a procvičily si kulturní program pro výroční valnou hromadu SDH.

Příloha: 5 fotografií

Okresní kolo závodu požárnické všestrannosti 2009

V sobotu 10. října 2009 odstartoval v Záměli nový ročník hry Plamen.
U hasičské zbrojnice se shromáždilo na 300 soutěžících z 42 kolektivů mladých hasičů rychnovského okresu. V kategorii mladších se prezentovalo 18 kolektivů, u starších 24.
Účast slatinského kolektivu nemůžeme hodnotit jako úspěšnou. 21. pozice v cíli je hluboko za očekáváním. Od první hlídky, sestavené z nejmladších členů kolektivu jsme žádný velký výsledek neočekávali, protože se jednalo o křest ohněm v takovéto soutěži. Zklamáním bylo vystoupení druhé hlídky, která nečekaně nasbírala rovnou třicítku trestných minut.
Vystoupení dorostenců také nepřineslo žádný zázrak. Ze čtyř startujících kolektivů obsadili až to poslední místo. Hlídka byla opět složena z dorostenců z Rybné a ze Slatiny. Na druhé straně naše členky Nikola Hradecká a Michaela Šedová posílily hlídku dorostenek z Rybné n. Zd.
Vstup do celoroční soutěže nemůžeme rozhodně pochválit, ale stále je možnost vylepšit si nelichotivé pozice při jarních soutěžích.

Výsledky
Výsledky dorost
Příloha: 23 fotografií

Vítězství mladých hasičů

O posledním zářijovém víkendu Potštejn slavil 750 let od první zmínky o obci.
Jako součást celoobecních oslav byl v sobotu 26. září zařazen programový blok, věnovaný místnímu hasičskému sboru, který slaví 125 let od založení. U této příležitosti pořadatelé organizovali i soutěž pro kolektivy mladých hasičů z okolí. Soutěžilo se v požárním útoku na dvě kola, když lepší dosažený čas se započítával do celkového hodnocení. Soutěže se zúčastnili i mladí hasiči ze Slatiny, když na poslední chvíli před svým vystoupením nacvičovali v novém složení. První soutěžní kolo přineslo našim zástupcům průběžné třetí místo.
Vše měly rozhodnout druhé pokusy. Slatinská mládež startovala jako předposlední. Útok, který naši reprezentanti předvedli, nebyl nijak oslnivý a tak lze považovat za štěstí, že během dopravy vody došlo k poruše na hadici. Pravidla říkají, že když dojde k závadě na společném materiálu, je to důvod k opravnému pokusu. Reparát se skutečně podařil a slatinští překonali dosud vedoucí Vrbici o tři desetiny sekundy.
Tak se stalo, že v ono sobotní odpoledne neměli důvod k radosti nejen občané Potštejna, ale i mladí hasiči ze Slatiny, kteří si odvezli pohár za prvenství.

Pořadí v soutěži:
1. SDH Slatina n. Zd.
2. SDH Vrbice
3. SDH Doudleby n. O.
4. SDH Záměl
5. SDH Rybná n. Zd.
6. SDH Čestice

Příloha: 23 fotografií

3.ročník memoriálu Standy Krska 25.9.2009

klikni Letošní ročník byl ve znamení dvou změn. První byla krásné slunečné počasí a druhou změnou bylo pozvání složek IZS a to HZS Rychnov nad Kněžnou , Policie ČR a Záchranné služby Rychnov nad Kněžnou. Této návštěvy která zpestřila program zhruba na dvě hodiny si velice vážíme nejen za profesionální výklad a ukázky, ale i proto, že někteří přijeli ve svém volném čase a to i po noční službě.
Dálší novinka byla účast prvního stupně ZŠ ve Slatině. Po ukončení ukázek se tradičně druhý stupeň připravil k závodu.
Letos vystartovalo 13 čtyř až pěti členných družstev na trasu dlouhou cca 2,5 km, bylo připraveno pět stanovišť, kde se plnily dané úkoly.
Na akci se tradičně podílí naši kolegové z Pěčína, Kameničné a Rybné nad Zdobnicí.
Závěrem chceme všem poděkovat a i obecním úřadům zmíněných obcí za finanční podporu, za kterou byly pořízeny ceny pro vítězná družstva.

Příloha: 39 fotografií
Příloha: Video z akce

Okresní soutěž dorostu a v požárním sportu

V neděli 7. června 2009 proběhla na hřišti v Malé Čermné okresní soutěž v požárním sportu. Od minulého roku se v rámci této soutěže pořádá přebor dorostu.
Protože se v minulém roce podařilo za pomocí našich přátel z Rybné nad Zdobnicí kolektiv dorostenců, měli jsme zastoupení i zde. Dorost, to je jediná kategorie, kde se dá mluvit o soutěži, protože se zde prezentovala tři družstva. Ambice už naznačil podzimní závod požárnické všestrannosti, kde skončili naši reprezentanti na druhém místě za SDH Dobré a před Rokytnicí.
Do Čermné se sjela těžká konkurence. Vždyť muži i dorostenci z Bystrého získali minulý rok stříbrné medaile na mistrovství republiky. Bohaté závodnické zkušenosti má celá řada sborů, které dostavily.
Naši dorostenci vstoupili do soutěže nebojácně. Po sečtení výsledků běhů na 100 m (běželo 5 závodníků ze sboru a počítaly se 4 nejlepší časy) figurovali slatinští dorostenci na 6. místě. Následovala štafeta na 4x100 m a v prvním pokusu se závodníci nevyvarovali řady drobných chyb a čas tomu také odpovídal.
Druhý pokus byl lepší, ale nebyl zcela bezchybný a to v součtu znamenalo propad v pořadí. Před požárním útokem už bylo jasné, že v kategorii dorostu máme jisté druhé místo. Šlo hlavně o to, aby se poslední disciplínu podařilo ukončit se ctí a ukázat, že ani mezi mužskými kolektivy nejsou naši dorostenci bez šance.
Kolektiv nastoupil v této sestavě:
Jan Brokeš, Jakub Lebruška a Jakub Dudek.
Z Rybné pomohli Jakub Nový, Matěj Lyer, Petr Pavel a Patrik Müller. Jako oplátku jsme naproti tomu zapůjčili rybenskému kolektivu dorostenek Michaelu Šedovou a Martinu Michaličkovou.

Výsledky soutěže z Čermné
Příloha: 12 fotografií

Plamen - Voděrady 29. – 31. května 2009

Závěrečný závod celoroční hry Plamen hostily tentokrát Voděrady.
Sjelo se sem na 350 mladých hasičů rychnovského okresu, aby zde soutěžili v pěti disciplínách o celkové umístění.
Na podzim se zapojilo tolik dětí, že i po odchodu Jakuba Lebrušky, Michaely Šedové, Martiny Michaličkové, Jakuba Dudka do kategorie dorostu a nezájmu Radka Uhroviče o činnost kolektivu, bylo přihlásit dva kolektivy. Ještě na podzim startovali na závodu požárnické všestrannosti naši zástupci ve dvou kategoriích.
Během jara několik členů ztratilo zájem a tak nezbylo nic jiného, než počet kolektivu zredukovat a poslední staré mazáky (Dan a Jan Šedové a Klára Jakubcová), doplnili nezkušení, vesměs mladí nováčci. Jarní přípravu navíc komplikovala nemožnost využití hřiště, které bylo v rekonstrukci.
To byl důvod, že jsme od letošní účasti neočekávali žádné zázraky, zvlášť když si naši závodníci „vezli“ do Voděrad 17 záporných bodů za umístění z podzimního závodu. Při pomyšlení na skutečnost, že loni jsme při mnohem silnější sestavě skončili na 16. místě, čekali jsme výsledek v dolních patrech výsledkové listiny.
Skutečnost nakonec byla jiná. Naši zástupci ve všech disciplínách odvedli standardní výkon. V žádné disciplíně nezazářili, ale ani nepropadli. Navíc průběh celé soutěže provázelo nepříjemné chladné a deštivé počasí. Dvoudenní zápolení nakonec v celkovém součtu přineslo pro naše mladé hasiče 14. místo z 26 účastníků. Navíc je nutné kladně hodnotit, že šanci dostali úplně všichni členové kolektivu, i když jejich výkony díky jejich mládí a nezkušenosti nedosahovaly jejich výkony úrovně nejstarších členů družstva.
Jestli naši mladí vydrží a nový sportovní areál na Ohradě umožní kvalitnější přípravu, lze pro příští ročník očekávat postup do vyšších pater, tak jak jsme tomu byli zvyklí před pár léty.

Okresní kolo Plamen ve Voděradech 29. - 31. května 2009 - výsledky
Příloha: 11 fotografií


Jarní nácviky

S příchodem jarního počasí v roce 2009 se začaly scházet naši nejmladší. Přípravu zahájil Stanislav Ulrych nácvikem štafety. Na dalších schůzkách, pokud bude přát počasí, se budeme věnovat nácviku CTIF a požárním útokům.
Příjemným faktem je účast po zimní přestávce, kdy se sešlo 16 dětí.

Příloha: 5 fotografií

Chata Jitřenka praskala ve švech

Po páté trávili mladí hasiči jarní prázdniny ve Zdobnici. V sobotu 7. února 2009 zaplnila prostory chaty Jitřenku a chaty Děvín sedmdesátka účastníků zimního tábora. Dostavili se z Doudleb nad Orlicí, Čestic, Rybné nad Zdobicí a Slatiny nad Zdobnicí.
Jestli se v posledních dvou letech táborníci se sněhem vůbec nepotkali, letos si zimních hrátek užili ve vrchovaté míře. Tato situace ulehčila život především pořadatelům, kteří nemuseli složitě vymýšlet náhradní program. Mimo jednoho zájezdu na bruslení do Rychnova nad Kněžnou, měla prioritu sjezdovka. Užili si lyžaři, snowboardisté, ale i sáňkaři a bobisté.
Volné chvíle vyplňovaly společenské hry, stolní tenis a promítání filmů. Aby si mladí hasiči prohloubili své znalosti, využili část programu k plnění odznaků odbornosti
Týden prázdnin na horách utekl jako voda a nastal čas loučení. Táborníci se při odjezdu ujišťovali, že se za půl roku sejdou na letním táboře, který vedení již intenzivně připravuje.

Příloha: 17 fotografií

Mladí hasiči na pěším výletě

V sobotu 25. října 2008 jsme se po obědě sešli u kostela a vyrazili na výlet.
Prošli jsme Zdobnicí, přkročili řeku, a došli jsme do malé hospůdky na Přímě. Ochotný pan hostinský měl již připravené ohniště, tak jsme se dali do opékání buřtů. Po chvíli odpočinku, posilněni buřty a kofolou, jsme se vydali na zpáteční cestu.
V lese na nás čekalo překvapení. Kuba Lebruška vymyslel pro děti hru. S ostatními dorostenci umístili v lese lístečky s otázkami, na které děti více či méně dobře odpovídaly.
Na Kubovně jsme zkoušeli pouštět draka, ale nebyl vítr, tak moc nelétal. I když jsme měli v nohách asi 8 km, nikomu se domů nechtělo.
Výlet se nám všem moc líbil, určitě vymyslíme nějaký další.

Příloha: 14 fotografií

Plamen 2008 - Slatina nad Zdobnicí

 V sobotu 11. října 2008 odstartoval ve Slatině nad Zdobnicí nový ročník hry Plamen.
U hasičské zbrojnice se shromáždilo 305 soutěžících z 39 kolektivů mladých hasičů rychnovského okresu. Když k tomu přičteme doprovody, rozhodčí a pořadatele, tak se dostaneme k číslu nad čtyři stovky. V kategorii mladších se prezentovalo 20 hlídek z 13 kolektivů, u starších 41 hlídek z 25 sborů.
Závod není jen pouhým během podzimně zbarvenou přírodou, ale soutěžící musí prokázat značné znalosti a dovednosti. Na trase je rozmístěno 6 kontrolních stanovišť, na kterých hasičskou omladinu čeká střelba ze vzduchovky, uzlování, topografie, šplh na laně, základy požární ochrany a první pomoci. Mimoto probíhal vložený závod jednotlivců v překážkovém běhu na 60 metrů, zde se přihlásilo 29 chlapců a 28 dívek.
Pro slatinské hasiče představoval závod vyvrcholení mnohadenního úsilí, které věnovali přípravě a zabezpečení akce. Zajistit po všech stránkách průběh vlastní soutěže, nasytit a napojit stovky zájemců dalo zabrat všem, kteří vyslyšeli výzvu výboru SDH a přišli pomoci se splněním tohoto nelehkého úkolu. Ocenit musíme i pomoc, kterou nám poskytli kolegové z Rokytnice v O.h. zapůjčením polní kuchyně, na které připavovala oběd kuchařka Míla Vávrová.

Vítězství si ze Slatiny odvezli mladší hasiči z Provozu a starší z Bystrého v O.h. Šedesátimetrovou distanci zdolali nejrychleji Jan Felcman z Křovic a Žaneta Pólová z Olešnice v O.h.
Domácí soutěžící skončili mezi mladšími na 9. místě a ani 17. pozice starších nebyla žádným úspěchem. Odpoledne soutěžili dorostenci. V této kategorii je stabilně málo soutěžících.
V kategorii smíšených kolektivů startovali pouze zástupci SDH Čestice a u dorostenek SDH Rybná n. Zd. V kategorii dorostenců na trať vyběhly 3 družstva. Mimoto se soutěže zúčastnilo 5 dorostenců a 5 dorostenek, jako jednotlivci. Vítězství si vybojovalo favorizované družstvo z Bytrého v O.h., letošní vicemistři republiky. Na druhém místě skončili dorostenci ze Slatiny n. Zd. Sestavení dorosteneckých kolektivů z Rybné n. Zd. a Slatiny n. Zd. se zdařilo jen díky dlouholeté spolupráci mezi mládežnickými kolektivy.
Mezi jednotlivci se nejlépe s nástrahami tratě vyrovnal Richard Štěpán ze Sněžného a Pavla Stojková z Olešnice v O.h.

Slatinští hasiči se snažili pro soutěžící a ostatní účastníky soutěže připravit co nejlepší podmínky a tomuto úsilí věnovali mnoho hodin práce. Největším nedostakem průběhu soutěže se stala mlha, která nad tratí závodu seděla celé dopoledne a poškodila značení trasy.

Tabulka výsledků 60 m dívky
Tabulka výsledků 60 m chlapci
Tabulka výsledků - dorostenci jednotlivci
Tabulka výsledků - dorostenci
Tabulka výsledků - dorostenky jednotlivci
Tabulka výsledků - dorostenky + smíšená
Tabulka výsledků - mladší
Tabulka výsledků - starší

Příloha: Video z akce

Druhý ročník memoriálu Standy Krska

Pátek 3.10.2008 začal pro žáci základní školy jako běžný školní den.
V 7.50 byla vyhlášena evakuace ,která proběhla bez komplikace v čase necelých dvou minut. Potom se druhý stupeň přesunul na Kubovnu kde proběhl závod tří, čtyř a pětičlenných družstev v přespolním běhu na trati cca 2.5 km. Na trati bylo pět stanovišť, kde probíhaly vědomostní a dovednostní zkoušky.
 Závodu se zúčastnilo 14 družstev. Počasí bohužel příliš nepřálo, podobně jako při loňském ročníku. Na organizaci se podílely sbory ze Slatiny ,Pěčína , Rybné ,Kameničné a základní škola ze Slatiny.
  Výsledková listina bude doplněna po jejím zpracování.

Příloha: Video z akce

Plamen - Přepychy 30. května - 1. června 2008

Mladí hasiči soutěžili v okresním kole hry Plamen po roce znovu v Přepychách. V kategorii starších, ve které je zařazen náš kolektiv, se pro ročník 2007 – 2008 přihlásilo 25 družstev.
   Již podzimní závod hasičské všestrannosti naznačil, že boj o vyšší příčky bude nad naše síly. Umístění na 19. pozici se za úspěch rozhodně počítat nedalo a tak jsme doufali, že závěrečný závod nám přinese postup do vyšších sfér. Příprava začala počátkem dubna. I letos ale provázela řadu schůzek malá účast členů kolektivu a to pochopitelně negativně ovlivnilo nácvik technických disciplín, ve kterých je nutná souhra všech soutěžících. Nejvíc času jsme věnovali nácviku štafety dvojic a štafety CTIF. Víkendová soutěž nakonec prokázala, že to byly naše nejsilnější disciplíny.
   Sobotní dopoledne nepřineslo naším soutěžícím moc důvodu ke spokojenosti. klikni Nepřesnosti v požárním útoku, totálně pokažený útok CTIF a průměrný výkon ve štafetě na 4x60 m moc nadějí na vylepšení pozic v celkovém hodnocení nedávalo. Pořadatelé ale v podvečer zařadili mimo původní plán jeden pokus ve štafetě CTIF a tam už vše proběhlo podle našich představ, protože naše družstvo překonali pouze čtyři soupeři. Ve druhém pokusu jsme už dosažený čas nevylepšili a v celkovém hodnocení jsme se umístili na 7. místě. Soutěž ukončila štafeta dvojic a z té jsme si po dobrém výkonu odnesli 4. pozici.
   Pro letošní rok se vrátilo po létech hodnocení celoroční činnosti. V této oblasti jsme nestačili splnit všechny požadované činnosti a to, co jsme skutečně provedli, se ne vždy podařilo řádně zdokumentovat. Tak jsme si zásluhou těchto nedostatků odnesli pro celkové hodnocení 6 záporných bodů, které nás nakonec v celkové bilanci stály 2 pozice. Na druhou stranu musíme uvést, že jsme se neuchýlili k běžné praxi s použitím „ostré tužky“.
   Do Přepych odcestovalo pouze 8 soutěžících. Sestavu: Jakub Lebruška, Michaela Šedová, Martina Michaličková, Jakub Dudek, Daniel Šeda, Klára Jakubcová Jan Šeda a Radek Uhrovič, doplnil závodník zapůjčený z SDH Deštné v O.h. Přes svou nevelkou postavu a nižší věk se stal platným členem našich štafet a rozhodně nic nepokazil.

Tabulka celkových výsledků

Příloha: 14 fotografií

Plamen 2006 - 2007

Přepychy 25. - 27. května 2007
V pátek 25. května 2007 se hasičské mládí rychnovského okresu sjelo do Přepych, aby se poměřilo v soutěži družstev. Vlastní soutěž probíhala v sobotu a v neděli. Mladí hasiči musí absolvovat pět disciplin a do konečného hodnocení se připočítává výsledek podzimního závodu požárnické všestrannosti.
   V kategorii mladších se pro ročník 2006 - 2007 zaregistrovalo 13 kolektivů, starších se přihlásilo 25. Náš sbor je zařazen do kategorie starších, přestože je v kolektivu několik členů, kteří by se mohli věkově řadit mezi mladší.
   klikni Příprava začala počátkem dubna. Na pátečních schůzkách nebyla vždy stoprocentní účast a při plnění disciplin, při jejichž plnění je nutná kolektivní souhra, si každá absence vyžaduje improvizaci, která se pak při konečném účtování může vymstít. Dalším naším nedostatkem je absence cvičné dráhy pro plnění komplikovaných disciplín jako je například útok CTIF. To byla především ta disciplína, která rozhodla o nepříliš příznivém konečném umístění kolektivu.

Tabulka výsledků kolektivů
Tabulka celkových výsledků

Na sportovišti v Přepychách za teplého počasí, kdy se nám vyhnuly všechny dešťové přeháňky se dostavilo 35 soutěžních družstev (12 mladších a 23 starších). Před našimi mladými hasiči stál hlavní úkol odčinit nelichotivé 18. místo z minulého roku. To se sice podařilo, ale naše ambice mířili o něco výš, než konečné 13. místo.
   Sbor reprezentovaly staří mazáci Jan Brokeš, Jakub Lebruška, Michaela Šedová a Martina Michaličková. S jistými zkušenostmi soutěžili Jakub Dudek, Daniel Šeda, Klára Jakubcová a Radek Uhrovič. Premiéru měli Kamila Ratlingerová a Michal Kmoch.

Příloha: 27 fotografií

Místo lyží stříkačka

Více než padesátka mladých hasičů z hasičských sborů Doudleby n. O., Čestice, Rybná n. Zd. a Slatina n. Zd. trávili jarní prázdniny na zimním táboru ve Zdobnici. Potřetí v řadě se ubytovali ve známém, téměř domáckém, prostředí chaty Jitřenka. Tradiční byla i kulinářská kouzla Pavlíka Petra.
   Zdobnice 2007 Jediný nedostatek představovala absence sněhu. Jestli děti trávily v minulých letech hodně času na sjezdovce, protentokrát lyžování bylo jedinou aktivitou na kterou se nedostalo.
   Vedení tábora připravilo pestrý program i počasí po celý týden ukázalo svou přívětivější tvář a tak se všem účastníkům musel pobyt na horách líbit. Hasičská omladina si mohla zopakovat své hasičské dovednosti, poměřit síly v přehazované, stolním tenisu, střelbě ze vzduchovky a jiných sportovních aktivitách. Velkému zájmu se těšilo bruslení v rychnovské kryté hale a plavání v ústeckoorlickém bazénu. Nechyběly výlety po okolí Zdobnice, ale i návštěva Šerlichu a Deštné v O.h. Program doplňovaly různé společenské hry, sledování filmů, módní přehlídka, diskotéka, opékání buřtů a ohňostroj.
   Týden všem utekl jako voda a všichni si při loučení slibovali za rok nashledanou.

Jarní prázdniny našich mladých hasičů - rok 2006

Zdobnice 2006 Jarní prázdniny, které začaly 6. března jsme opět využili k uspořádání zimního tábora pro mladé hasiče. Už loni jsme si zajistili pobyt na chatě Jitřenka ve Zdobnici.
  Hlavním organizátorem byl SDH Doudleby nad Orlicí a dále spolupracovaly sbory z Čestic, Rybné nad Zdobnicí a Slatiny nad Zdobnicí. Nesmíme opomenout i spoluúčast jmenovaných obcí, které na pobyt dětí přispěly finanční podporou.
   Zabrat dostaly lyže, snowboardy, sáňky a stůl na tenis. Přehrána byla i velká bedna DVD filmů a kulturní povyražení doplnily dvě diskotéky.
  Ocenit musíme i kvalitní zázemí, které nám poskytl personál chaty Jitřenka. Proto není divu, že zase máme celou kapacitu chaty zamluvenou na příští rok...

I. ročník soutěže o pohár starosty obce Kvasiny - rok 2005

  Po prázdninách se opět pustil do práce kolektiv mladých hasičů při našem sboru. Ve složení došlo k řadě změn a zapojila se řada nováčků. Jednalo se vesměs o mladší děti, které by věkem splňovaly podmínku pro start v kategorii mladších žáků. Protože ale máme věkovou škálu v družstvu od 8 do 15 let, nezbývá nám nic jiného, než přihlásit družstvo do kategorie starších.
klikni   Své podzimní aktivity zahájili naší mladí hasiči 24. září. Dostalo se nám pozvání na I. ročník soutěže o pohár starosty obce Kvasiny. V příjemném prostředí hasičského stadionu a příznivém počasí si po celkem solidních výkonech ve štafetě na 4x60 m a v požárním útoku mladí hasiči za Slatiny odnesli celkové 5. místo v konkurenci nejzkušenějších družstev rychnovského okresu. Nový ročník soutěže Plamen odstartoval dne 8. října v Houdkovicích závodem požárnické všestrannosti.
klikni   Před závodem jsme museli na poslední chvíli překonávat řadu nečekaných problémů. Pro soutěž se na poslední chvíli omluvili dva z nejzkušenějších členů družstva a tak vedoucí museli při sestavování hlídek silně improvizovat. První hlídku tvořili úplní nováčci a ve druhé měli větší zkušenosti pouze tři závodníci. Po nevydařené střelbě jsme se mohli s nadějí na lepší umístění předem rozloučit. Musíme ocenit střelecký výkon Františka Kubíčka z hlídky A a Nikoly Hradecké z hlídky B, kteří jako jediní z naší sestavy nastřleli na 100 %. V celkovém hodnocení hlídka A splatila daň nezkušenosti umístěním na 41. místě (z 43 startujících). Hlídka B obsadila 16. místo.
   Pro celoroční okresní soutěž Plamen si do jarní části přenášíme umístění na 13. pozici z 27 startujících kolektivů.
   Výsledky závodu v kategorii starších žáků. Umístění mladých hasičů z Mezilesí, jakožto zástupcům okresu Náchod se nebude pro celoroční hodnocení našeho okresu započítávat. Pro vysvětlení: každý kolektiv má právo postavit na start dvě hlídky a pro celkooné pořadí se započítává umístění té lepší

Výsledky: 1. Jílovice I (umístění hlídky - 1.) 2. Mezilesí (NA) (2. a 10) 3. Houdkovice (14. a 3.) 4. Častolovice (4. a 26.) 5. Deštné v O.h. (5. a 20.) 6. Val (6. a 43.) 7. Rybná n. Zd. II (7. a 33.) 8. Olešnice v O.h. (8. a 28.) 9. Bystré v O.h. (9.) 10. Čestice (11. a 27.) 11. Roveň (12. a 38.) 12. Přepychy (13. a 39.) 13. Rybná n. Zd. I (15.) 14. Slatina nad Zdobnicí (41. a 16.) 15. České Meziříčí (17. a 37.) 16. Rokytnice v O.h. (18.) 17. Lukavice (19. a 40.) 18. Bolehošť (21 a 34.) 19. Černíkovice (24. a 22.) 20. Bolehošť (23.) 21. Očelice (25.) 22. Bačetín (29.) 23. Vamberk (30. a 43.) 24. Kvasiny (31.) 25. Jílovice II (32.) 26. Čánka (35.) 27. Albrechtice n. O. (36.)

Rok 2004

V sobotu 9. října 2004 proběhl ve Valu u Dobrušky závod požárnické všestrannosti. Velmi mile překvapili naši mladí hasiči, kteří v kategorii starších obsadili krásné 2. místo. Startovalo 41 hlídek z 25 sborů rychnovského okresu.

Zde je výsledková listina ve formátu PDF

Historický úspěch kolektivu mladých hasičů SDH Slatina nad Zdobnicí. Naši žáci v prestižní kategorii starších vybojovali na soutěži ve Vamberku ve dnech 29. a 30. května 2004 krásné třetí místo. Celkem se prezentovalo 26 družstev. Slatinské družstvo nestačilo pouze na své soupeře z Houdkovic a Jílovic. Naposledy se v minulosti na stupních vítězů objevili slatinští žáci v roce 1972. Vyrovnané výkony našeho kolektivu ve všech šesti soutěžních disciplínách zaskočily ostatní soupeře a zajistily našim mladým reprezentantům bronz v okresní soutěži. K postupu do krajské soutěže scházela pouze jedna příčka. Pořadí vidíte v následující tabulce >>

Družstvo Součet bodů Umístění
Houdkovice II. 8 1
Jílovice II. 17 2
Slatina nad Zdobnicí 38 3
Vamberk II. 50 4
Bystré v O.h. 56 5
Králova Lhota II. 57 6
Kvasiny 58 7
Val II. 61 8
Tutleky 69 9
Čestice II. 69 10
Bolehošť II. 76 11
Deštné v O.h.II. 76 12
Černíkovice II. 78 13
Opočno 78 14
Rybná nad Zdobnicí 85 15
Rybná nad Zdobnicí II. 86 16
Doudleby n.Orlicí 90 17
Lukavice II. 92 18
Jílovice 93 19
Přepychy 99 20
Bačetín 100 21
Albrechtice n.Orlicí 109 22
Roveň 123 23
České Meziříčí 131 24
Rokytnice v Orlických h. 25
Rohenice 26
Lično 27

V neděli 16. května 2004 proběhla v Kvasinách okresní soutěž dorosteneckých kolektivů. klikni Naši zástupci již po třetí za sebou v kategorii smíšeného dorostu nenašli přemožitele. Zvítězili ve čtyřech disciplínách z pěti. K triumfu našim mladým pomohli Václav Dvořák a Aleš Jedlinský z Rybné nad Zdobnicí. Náš sbor zastupovali Veronika Pospíšilová, Marie Hrčková, Dalibor Toth, Petr Kotyza a Tomáš Mazura.

Rok 2003

V roce 2003 v okresním kole Plamen dne 18.května v Kvasinách se náš kolektiv dorostenců i družstvo smíšené umístili na prvních příčkách. V Přepychách 1.června,se kolektiv starších žáků umístil na pěkném 8.místě z 23 družstev.

14.června 2003 na Krajském kole v Dobrušce startovalo pět dorosteneckých družstev. Tam se bohužel našim mladým sportovcům nepodařilo výrazně prosadit a skončili na posledním místě. V jednotlivcích na 100m překážek na této soutěži odstartovalo celkem sedm dorostenců za naše SDH.Byl to Marek Fišer, Michal Pavelka,Aleš Jedlinský,Václav Dvořák,Tomáš Buriánek,Jiří Chlumecký a Dalibor Toth. Právě Dalibor Toth se prosadil nejlépe z našich a skončil na 22.místě s časem 23,91s.

Na podzim 18.10. 2003 v závodu "požární všestranosti" hry PLAMEN,která se konala v Rokytnici v Orlických horách dopadly výsledky umístění družstev tak,jak ukazuje následující tabulka: >>>>>>>

Kolektiv SDH Součet trest.minut Započítaný čas Umístění
České Meziříčí 46 1.28.23 22.
Val 11 0.40.12 3.
Albrechtice n.Orl. 32 1.03.03 20.
Houdkovice 6 0.28.42 1.
Rokytnice v O.h. 12 0.40.56 4.
Přepychy 20 0.48.24 13.
Čestice 16 0.46.06 8.
Opočno 24 0.52.17 17.
Lukavice 29 1.00.13 19.
Jílovice II. 18 0.45.15 7.
Králova Lhota 13 0.43.10 5.
Jílovice I. 17 0.46.18 9.
Bystré v O.h. 19 0.47.02 10.
Bolehošť 43 1.17.20 21.
Vamberk 20 0.49.53 15.
Rohenice 30 0.58.03 18.
Slatina n.Zd. 14 0.43.46 6.
Černíkovice 9 0.37.38 2.Tady jsou zajímavé informace o letním hasičském táboře
© Petr Holubář • e-mail: holhas@seznam.cz